Kırklareli

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 13:06

Babaeski'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu

KIRKLARELİ (AA) - Babaeski'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü, törenle kutlandı.

Fatih Caddesi Atatürk Anıtı önünde düzenlene törene, Kaymakam Tarkan Keskin, CHP Kırklareli milletvekilleri Türabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu, Belediye Başkanı Abdullah Hacı, 1. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Coşkun Önal, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri katıldı.

Tören, Belediye Başkanı Hacı ve sivil toplum kuruluşlarının, Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Hacı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, vatanı için hayatını veren tüm şehitleri, saygı ve minnetle andıklarını kaydetti.

Türk ulusunun birlik ve beraberlik içerisinde mücadele ederek Türk topraklarının düşman işgalinden kurtarıldığını aktaran Hacı, ''Bugünleri bize armağan eden, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, kahraman gazilerimize hürmet ve şükranlarımı sunuyorum.'' dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu, Bulgaristan Halk Dansları Topluluğu ve Keşan Halk Oyunları ekibi gösteri sundu.

KırklareliYerel Seçim Sonuçları

Kırklareli Hava Durumu

7°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.