Gündem
28.05.2012 - 02:00 | Son Güncelleme: 28.05.2012-13:03

Babalar Günü ne zaman? 2012 Babalar Günü

Babalar günü, ülkemiz de dahil birçok ülkede her haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanmaktadır. Babalar Günü 2012 yılında 17 Haziran günü kutlanacak.

Sitene Ekle

2012 Babalar Günü ne zaman?
Ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok ülkede her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü, 2012 yılında 17 Haziran tarihinde kutlanacak.

BABALAR GÜNÜ

 

Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı?
Bazı tarihçilere göre Antik Roma'da bile kutlandığı ileri sürülen Babalar Günü'nün bilinen hikayesi, Batı Virginia'da yaşayan John Dowdy adlı bir kişinin, annesi öldükten sonra onun yerini alan babası için böyle bir gün kutlanmasını isteyerek özel bir güne imza attığı yönünde.
Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanıp  ardından diğer eyaletlere ve sonra da tüm dünyaya yayıldı. Artık her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü neredeyse tüm dünyada Babalar Günü olarak kutlanıyor.

En özel babalar günü hediyesi
2012 yılında 17 Haziran tarihinde kutlanacak olan Babalar Günü için, en özel hediye arayışları da şimdiden başladı bile.

 


Yorum Yazın
Gönder
Bilgi Yarışmasıİstanbul'un fethi sırasında surlara ilk Türk bayrağını diken kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Kutup bölgesinde yaşayanlara ne ad verilir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX