Konya

Yerel Haber
21 Ağustos 2015 - 10:43

BABAOĞLU VE ÖZALTUN BEYŞEHİR’İN VATANDAŞLARLA BULUŞTU

IHA

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ve Belediye Başkanı Murat Özaltun, Konya’nın Beyşehir ilçesine bağlı 8 dış mahallesinde vatandaşlarla buluştu.
AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, kendisine eşlik eden Belediye Başkanı Murat Özaltun, Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları Üzeyir Yaşar ve Ali Çankaya ile bazı partililerle birlikte ilçeye bağlı 8 taşra mahallesini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.
Ziyaretin ardından AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, AK Parti Konya İl Başkanlığı’nın organize ettiği programla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Beyşehir’de daha önce mahalleye dönüşen beldeleri ziyaret ettiklerini hatırlatan Babaoğlu, ardından mahalleye dönüşen köylerde yaşayan vatandaşlarla buluştuklarını söyledi.
Ziyaretlerde, mahalle sakinlerine seçimlerde verdikleri destekten ötürü teşekkür ederken, dert, sorun, öneri, şikayet ve varsa taleplerini yerinde dinleme fırsatı bulduklarını dile getiren Babaoğlu, şöyle devam etti:
“Bunlardan bir kısmını sahada anında gideriyoruz, bir kısmının notlarını alıyoruz, il ya da ilçeden çözüme kavuşacak olanlar için de gerekli girişimlerimizi yapıyoruz. Tabi, bu bizim anlayışımız, sürekli sahada ve sürekli milletin yanında olmak, bu gaye ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Seçimden önce değil, seçimden sonrası esastır bizim için. Seçimden hemen sonraya başlayarak biz bu ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Şu ana kadar bu kapsamda 25 dış mahallemizi ziyaret ettik, vatandaşlarımızı dinledik. Vatandaşlarımız genelde, sulama ve gölet ihtiyaçları konularında, orman köyleri olanlar da özellikle ormanlık sahalarda kendilerine biraz daha tolerans gösterilmesi hususlarında talepte bulunuyorlar. Genelde taleplerin temeli, tarım, hayvancılık ve belediyecilik hizmetlerinde oluyor. Biz de, bu talepleri ilgili bölge müdürlüklerimiz vasıtasıyla girişimlerde bulunarak yerine getirmeye gayret gösteriyoruz.”
ÖZALTUN: “SAHADA OLMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ”
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, Beyşehir’de 67 mahallenin sorumluluğunu üstlendikten sonra bu yerleşim merkezlerinin tamamında hep sahada olmaya büyük özen gösterdiklerini belirterek, şu değerlendirmeleri yaptı:
“Bugüne kadar hep her mahallemize giderek, birebir yerinde vatandaşımızı dinleyerek, yerinde sıkıntıları yaşayarak, bunlara çözüm bulmaya çalıştık. Biz daima sahada olduk, olmaya da devam ediyoruz. Son olarak milletvekilimizle birlikte 8 köyümüzü birden ziyarete çıktık. Memnuniyetimiz şu; vatandaşlarımız, ‘bir yıldır şunu istedik de yapmadınız’ dedikleri bir eleştirisi olmadı. Bu, bizleri mutlu ediyor. Ziyaretlerimiz Bayat Mahallesi ile başladı, Bekdemir, Çivril, Karahisar, Fasıllar, Hüseyinler, Çiçekler ve Yazyurdu mahalleleri ile devam etti. Vatandaşlarımızla ve mahalle muhtarlarımızla gerek parklarda, gerek cami önlerinde, gerekse kahvehanelerde ve arazide bir araya geldik, istişare ettik, taleplerini birebir yerinde dinledik ve anında çözdük. Vatandaşlarımıza ziyaretlerimizde şunu söyledik, hep söylüyoruz, istek ve talepleri olduğunda diyoruz ki, bir milat veriyoruz, aslında siyasetçinin net süre vermesi tehlikeli, artık sadece büyükler değil çocuklar bile bu verilen sözleri not ediyor, karşımıza koyuyor. O yüzden yapamayacaklarımızın sözünü vermiyoruz ama sözünü verdiklerimizi de öncesinde yapmaya gayret ediyoruz, vatandaşlarımız da zaten bunları görüyor. Tabi, AK Parti iktidarı ile beklentiler kat be kat arttı. Vatandaşlarımızın istekleri de arttı. Biz bu artan talep ve isteklere rağmen 67 mahallemize birden hizmet üretmeyi sürdürüyoruz. Beyşehir olarak bizim sadece köyden mahalleye dönüşen değil, beldeden mahalleye dönüşen 18 mahallemiz var, merkezde de 12 mahallemiz var. Bundan dolayı Beyşehir’in ufkunu ve yönünü açacak büyük mega projeler dediğimiz projeler üretmemiz gerekiyor. Çöp almak, kanalizasyon ve kilitli parke döşeme gibi işler zaten rutin belediyecilik hizmetleri, bunları yapmamız gerekiyor ve yapıyoruz. Bunların yanında, ilçemizin önünü açacak projeler konusunda da milletvekilimizin önderliğinde bir proje ekibi kurduk. İşte bu proje ekibi, Beyşehir’i geleceğe taşıyacak projeleri üretecek. Milletvekilimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, bakanlarımızla, teşkilatlarımız ve bürokratlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla hep birlikte el ele vererek, Beyşehir’i bir adım daha ileriye nasıl taşırızın derdindeyiz. Bu münasebetle ben milletvekilimize de teşekkür ediyorum. ‘Tarihinde ilk defa bir milletvekili geliyor bizim köyümüze’ denilen yerleşim merkezlerinde kendisi büyük bir sevgi gösterisi ile karşılandı. Bu durum bizleri çok mutlu etti.”

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.