Bafetimbi Gomis'in attığı 29 golü izlemeye şarj da yetmez kota da

2017-2018 sezonunda 29 golle Süper Lig'in gol kralı olan Bafetimbi Gomis, sezon sonunda Suudi Arabistan'a transfer olmuştu. Gomis geçtiğimiz sezonun en iyi performanslarını belirlemek için düzenlenen 'Futbolun Süperleri' adlı ödül törenine Arabistan'dan görüntülü aramayla katıldı. Törende Bafetimbi Gomis ve salondaki konuklar, Gomis'in geçtiğimiz sezon attığı 29 golü tek tek izlerken Gomis'i arayan organizasyon görevlisinin telefonunun 'düşük pil' uyarısı vermesi herkesi güldürdü.

Bafetimbi Gomis'in attığı 29 golü izlemeye şarj da yetmez kota da

Goller şampiyonluğa yetti, gollere şarj yetmedi

Goller şampiyonluğa yetti, gollere şarj yetmedi

Galatasaray'ın geçen sezon yaşadığı şampiyonlukta aslan payı şüphesiz Bafetimbi Gomis'indi. Transfer dönemi Gomis ve Galatasaray arasında 'zam' meselesi yüzünden biraz gergin geçse de, Gomis sadece bir sezonda yaptıklarıyla akıllarda yer etti.

Attığı 29 gol şampiyonluğa ve Galatasaray taraftarının sevgilisi olmasına yetmişti fakat golleri izlemeye şarj yetmedi.
 

"İnternet paketiniz bitmiştir"

"İnternet paketiniz bitmiştir"

29 golün videolarını tek tek izlemek aynı zamanda kota düşmanı. Mobilden izliyorsanız paketiniz, kablosuzdan izliyorsanız AKK'niz oldukça azalacaktır. İndirip izlemek isterseniz de telefonun hafızası dolabilir.

Şarj uyarısından sonra bir de bu hatalardan birini görseydik iş ilginç bir hal alabilirdi. En iyisi Gomis'in attığı 29 golü Galatasaray taraftarı sadece hafızalarında tutsun. Öyle belli ki bu sezon yaşadıkları forvet kıtlığında golcü bir forvete hasret kalacaklar.

İstemsiz sempatik

İstemsiz sempatik

Bafetimbi Gomis hal ve hareketleriyle, insanlara yaklaşımıyla ve sıcakkanlılığıyla yalnızca bir senede herkesin sevgilisi olmuştu. Rakip takım taraftarlarının dahi saygısını kazanan Gomis, yüzündeki sevecen ifade ve gülümsemesiyle bile herkesin sempatisini kazanabiliyor.

Hatta öyle ki Galatasaray taraftarının bir kısmı Gomis'ten "Para için gitmeyi kafaya koymuştu" düşüncesiyle biraz soğumuş bile olsa, bu son olaydan sonra içleri tekrar ısınmıştır. Sempatik insanların sempatik olaylar yaşaması da kaçınılmaz bir durum. Tıpkı 'düşük pil' olayında olduğu gibi.

Geceye katılsaydı...

Geceye katılsaydı...

Bafetimbi Gomis'i sosyal medya hesaplarından takip edenlerin dikkatini çekmiş olan bir diğer konu da giyimine çok özen göstermesi. Doğuştan iyi bir fiziğe sahip olan Gomis bir de iyi giyinince çok tarz oluyor. Rasta saçları ise apayrı bir hava katıyor.

Eğer bu özel geceye katılabilme şansı olsaydı muhtemelen gecenin en şık isimlerinden olacaktı.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak