Ege

17.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 17.09.2012-2:30

Bağış okulun iadesi bitti

Manisa Organize Sanayi Bölgesi, (MOSB), 2008 yılında 49 yıllığına Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği teknik ve endüstri meslek lisesini, sanayinin ihtiyacı olan ara eleman yetiştiremediği gerekçesiyle geri almak için başlattığı girişimler sonuç verdi. Lise, Milli Eğitim Bakanlığı’nca MOSB’a devredildi.

Sitene Ekle

M. Hakkı ÖZBAYIR DHA

Kadroya takviye yapılacak
MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Cemal Türek, halen lisede öğrenim  gören 690 öğrencinin özel okul öğrencisi olduğunu, her türlü ihtiyaçlarının OSB tarafından karşılanacağını söyledi. Okulun 20 olan öğretmen sayısını 40’a yükselteceklerini belirten Türek, “19 derslik ve 20 atölyesi bulunan lisemize alacağımız yeni öğretmenlerimiz eğitim formasyonundan geçmiş mühendis ve işadamları olacak. Bugüne kadar görev yapmış öğretmenler isterlerse görevlerine devam edecek. Öğretmen de öğrenci de veli de öğretmende memnun kalacak” dedi.

 

Karşıyaka’ya iddialı tesis

Karşıyaka Belediyesi’nin İzmir’in en iddialı et lokantası olmaya aday t faaliyete geçti. Belediye Başkanı Cevat Durak, ilk tadımı belediye meclis üyeleri, muhtarlar, gazeteciler ve personeli ile birlikte yaptı. Mavişehir’de 7 bin metre karelik alan içerisinde hizmete giren tesis, ülkemizin yöresel et yemeklerinin yanında Brezilya mutfağını da Karşıyaka’ya getiriyor. 
İZMİR Milliyet

Bodrum’un mazgal ve dereleri temizlendi

Bodrum Belediyesi turizm sezonunu sonuna gelinmesiyle birlikte kış hazırlıklarına başladı. Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Bodrum Su ve Kanalizasyon İşletmesi (BOSKİ) ve Park Bahçeler Müdürlüğü yağmurların başlamasıyla oluşacak su baskınları ve taşkınları önlemek amacıyla derelerde ve mazgallarda temizlik çalışmaları yapıldı. Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Memduh Bölük, “Gümbet ve çevresinde  başlatılan dere ve mazgal temizleme çalışmaları bitmek üzere, Bodrum merkezde yapılacak çalışmalarda Eylül ayının sonuna kaüdard sürecek” dedi. Bölük, temizlik çalışmalarına kışında periyodik aralıklara devam edeceklerini kaydetti. 
NİLÜFER KANDIRMIŞ Bodrum DHA


Etiketler: Bodrum Belediyesi
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.