Yozgat

Yerel Haber
19 Haziran 2017 - 17:35

Bahadınlı Çiftçilerin Dayanışması

-Bahadınlı çiftçiler doludan zarar gören 2 bin dönüm tarlayı 18 traktörle tekrar ekti

YOZGAT (AA) - Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde doludan zarar gören 2 bin dönüm ayçiçeği, imece usulüyle yeniden ekildi.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, Bahadınlıların örnek bir dayanışmaya daha imza attıklarını söyledi.

Bölgenin hemen her yıl böyle doludan zarar gördüğünü ve birçok üreticinin büyük mağduriyetler yaşadığını dile getiren Özcan, "Beldemiz insanı bu gibi felaketlerde hemen bir araya gelerek büyük bir dayanışma örneği gösteriyor. Geçen haftaki doluda Bahadınlı çiftçilerin 2 bin dönüm üzerine ektiği ayçiçeği ürünü tamamen zarar görmüştü. Kasabamız sakinlerinden 18 traktör sahibi, o akşam bir araya gelerek zarar gören arazilerin tamamını ekmeye karar verdi. Biz de belediye olarak seve seve destek vereceğimizi söyledik." dedi.
Doludan zarar gören 2 bin dönüm alanın 18 traktörle tekrar ekildiğini anımsatan Özcan, "Ben belediye başkanı olarak beldemiz sakinleriyle gurur duyuyorum. Onlarla ne kadar övünsek azdır. Birlik beraberlik sağlayarak yaraları saran belde halkımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

YozgatYerel Seçim Sonuçları

Yozgat Hava Durumu

18°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.