Kışın soğuklar yüzünden kuruyan ve nemi azalan cildi bahara hazırlamak gerekiyor. Bunun için cildi temizlemek ve ölü hücrelerden arındırmak şart. Baharı ışıltılı bir yüzle karşılamak isteyenlere Este Sense Saç Estetik Cerrahi Kliniği Genel Koordinatörü Türkan Sezer iki öneride bulunuyor.
 
Uzun soğuk günlerin ardından kişiler Anti-aging etkili arındırıcı peeling yaptırabilir. Arındırıcı peeling, kliğinimizde kullandığımız özel bir kremin içeriğindeki alüminyum oksit kristalleri ve üre sayesinde cildi derinden soyarak ölü hücrelerden arındırıyor. Aynı zamanda cildi rahatlatarak, yeniden ışıltılı ve parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı oluyor. İnce çizgilerin görünümünü azaltarak hücreleri yenileyebiliyor ve  cilt bakım ürünlerinin etkinliğini arttırıyor.
 
Hassas ciltler için temizleme peelingi uygulanabilinir. Aynı zamanda cildi korumak ve detoks etkisi sağlayan çiçek özlü içerikli kremler pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı oluyor.
 
Türkan Sezer ; ‘Dünya markası olup sadece Türkiye’de Este Sense kliniğinde bulunan özel içerikli kremlerimiz sayesinde cildinizi yaşlanma etkilerine karşı korurken, canlı, ışıltılı ve ipeksi bir görünüme kavuşturuyor. Çiçek ve baharatların ustalıkla harmanlanmasından oluşan dengeli kokusu sayesinde ise teninizde çarpıcı bir etki yaratıyor.Bahar tazeliğini hissetmek, her yeni güne daha genç, dinç ve daha diri yorgunlukların bıraktığı derin izlerden arınmış bir halde başlamayı her kadın hak ediyor.’