Siyaset
04.10.2009 - 15:46 | Son Güncelleme: 04.10.2009-17:12

Bahçeli'den Erdoğan'a sert yanıt

Partisinin olağan kongresinde konuşan MHP Lideri Bahçeli Erdoğan ve Gül'e çok sert çıktı

Sitene Ekle

ANKA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin 3’üncü Olağan Kongresinde söylediği sözleri hatırlatarak, "Sayın Erdoğan başka oyunlarla gündem değiştiriyor. Milleti aldatıyor. Başbakan dün bize Ertuğrul Gazi’yi hatırlatıyor, Atatürk’ü hatırlatıyor. Bizim milliyetçiliğimizi tartışıyor. Asıl kendisi milliyetçiliğin yanından geçmiyor. Biz milletimize sayın Başbakan gibi suç duyurusunda bulunmuyoruz" dedi.MHP’nin Ankara İl Kongresinde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’nin iktiradı boyunca Türkiye’nin karanlık bir süreçten geçtiğini belirterek, "AKP’nin ampulünün" bu süreci aydınlatmadığını söyledi. Bahçeli, "Dokuz ışıkla neresi aydınlanırsa biz aydınlatacağız. Sayın Erdoğan başka oyunlarla gündem değiştiriyor. Milleti aldatıyor. Başbakan dün bize Ertuğrul Gazi’yi hatırlatıyor, Atatürk’ü hatırlatıyor. Bu isimler ağzınıza yakışmıyor. Biz Fatih’i de Ulu Önder Atatürk’ü de iyi biliriz. Bizim milliyetçiliğimizi tartışıyor. Asıl kendisi milliyetçiliğin yanından geçmiyor. Biz milletimize sayın Başbakan gibi suç duyurusunda bulunmuyoruz" diye konuştu

.-DEMOKRATİK AÇILIM-

Ülkenin kritik bir dönemden geçtiğini ve bunun ağır sonuçlar doğuracağını belirten Bahçeli, şöyle devam etti: "Başbakan Erdoğan iktidara geldiğinden beri bugünlerin hazırlığını yapmış. Yandaş medya ile parasal destekle milleti kandırmış. Açılım doğru açıklanmalıdır. Bu açılımın adı Adalet ve Kalkınma Partisi değil, ‘Aldatma ve Kandırma Partisidir.’ AKP yerine AK Partisi demesi de kandırmak içindir. Siz AK değil, siz aldatan, kandıran, haksız rekabetle yaşayan siyasetçisiniz. Sizin yandaşlarınızın, akrabalarınızın aklanması için dokunulmazlıkları kaldırın. Erdoğan kavimiyetçi zihniyete sahip. Farklılaştırmanın peşinde. Ayrımcılığa hizmet etmektedir. Sınır ötesi için icazet bekliyor. Kafasına çuval geçirilen askerlerden utanmıyor. Bölücülük onun döneminde azdı. Aşiret reisleri ile pazarlık yapıyor. ABD tişörtü giyiyor. Türkiye’yi 36 etnik parçaya bölmeye çalışıyor. Bin yıllık kardeşliği tartışmaya açıyor. PKK’ların söylemlerini savunuyor. Uzlaşma sağlayamazsa çatışıyor. Bununla da sonuca ulaşamazsa ‘siyasi bölücü başılık’ yapıyor. Başbakan Anayasa suçu işlemekte." Başbakan Erdoğan’ın sürekli hapise girdiğini hatırlatmasına da değinen Bahçeli, "Erdoğan, sürekli mağduriyetini duygulu bir sesle anlatıyor. Yandaşlarını da ağlatmaya çalışıyor ağlattığı analar gibi... Görkemli şölenlerde yüksek paralarla ve yandaşların ‘çığırtkanlıkları’ ile MHP’nin sineceğini zannediyor. MHP’nin nefesi ensesinde. Bunu bilsin" dedi.

BAŞBAKAN AKP’LİLERİ AĞLATMAYA ÇALIŞIYOR

İstanbul'da, bir şiiri okuması vesilesiyle almış olduğu cezayı, siyasetinin temeli, kendisinin mağduriyeti olarak kabul edip acındıra acındıra anlatıyor. İstanbul'dan cezaevine gidişini anlatıyor. Belki de duygulu bir sesle kendisinin dinleyenleri de aynen ağlattığı analar gibi AKP'lileri de ağlatmaya çalışıyor. Partinin kuruluş ve ilk genel başkan seçildiği süreyle, Siirt'te milletvekili seçilip 59’uncu hükümeti kuran ve Başbakan olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu 116 günü, karanlıkta bırakıyor, acımasızca, ahlaksızca ve alçakça MHP'ye saldırıyor.”

BOZKURTLARIN NEFESİ ENSENDE OLACAK

“Zannediyor ki görkemli salonla yüksek paralarla düzenlemiş olduğu bir salonda teknolojinin imkanları ve yandaşlarının çığırtkanlığıyla MHP'ye saldırırken bozkurtların korkacağını sineceğini, inine çekileceğini zannediyor. Yanılıyorsun Sayın Başbakan, bozkurtların nefesi ensende olacak." Türkiye'nin çok kritik bir dönemden geçtiğini ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

YANDAŞ KÖŞE YAZARLARINA TALİMAT VERİLDİ

"Türkiye çok ağır sonuçları olacak bir etnik farklılaşma, ayrışma, çatışma ve bölünmeyle karşı karşıyla bırakılmıştır. Özellikle 1991 yılında, İstanbul il başkanı iken Kürt sorunu içerisinde bölünmeye doğru Türkiye'yi sürükleyebilecek bir araştırmayı yapan veya yaptıran sayın Başbakan 7 yıl sonra Türkiye'yi 1991 yılındaki anlayış doğrultusunda bir bölüştürmeye çaba göstermektedir. 7 yıl içerisinde hep bu günlerin hazırlığını yapmış ama medya gücü yandaşları ve parasal destekler, milleti aldatmaya ve kandırmaya çalışmıştır. Bu sebepten dolayı bugünkü AKP'nin açılımını artık milletimizin doğru okuması gerekir. Bu açılım ile Adalet ve Kalkınma Partisi, 'Aldatma ve Kandırma Partisi' haline dönüşmüştür. Bunu hissettikleri gün, kendi teşkilatına ve medya aracılığıyla da bütün siyasi kurumlara ve yandaş köşe yazarlarına verilen talimatlarla AKP yerine AK Parti denilmesini ve böylelikle aldatma ve kandırmanın üstünü örtme gayreti içerisine girmiştir. Sayın Başbakan siz AK değilsiniz.” Başbakan Erdoğan'ın Alparslan'ı, Ertuğrul Gazi'yi, Atatürk'ü hatırlatmak istediğini söyleyen Bahçeli "Bize sataşmak için bile olsa bu isimleri hatırlamanızdan mutluluk duyarız" dedi ve şöyle devam etti:

ONLAR DÖNEK OLMAMIŞLARDIR

"Ne var ki bunlar, ağzınıza ve icraatlarınıza hiç yakışmıyor. Asla uyuşmuyor. Biz Bilge Kağan'ı, Sultan Alparslanı'ı iyi biliriz. Fatih Sultan Mehmet'e, Mustafa Kemal Atatürk'e biz binlerce yıllık varoluşumuzun hangi cengaverlere, bilgelere, kahramanlara, sanatkarlara borçlu olduğumuzu da çok iyi biliriz. Onlar kendi tarihine hakaret ederek Avrupalı'ya sırnaşmamışlardır. Biz de 'katliam yaptık' diye ecdadına hakaret etmemişlerdir. Milletine suç duyurusunda bulunmamışlardır. Avrupa'da Avrupalı, Amerika'da Amerikalı, Akdamar'da Ermeni olmamışlardır. Alçakça hakaret eden hasımları kucaklamamışlardır. Üç paralık aşiret reisleriyle pazarlık yapmamışlar, katillerle masaya oturmamışlardır. Türk İslam düşmanı NATO Genel Sekreteri'ni seçmemişlerdir. Ya göründükleri gibi olmuşlardır, oldukları gibi görünmüşlerdir. Yanlış yapmamışlardır belki ama dönek olmamışlardır. Milli Görüşü çıkartıp önde Avrupa Birliği, AB arkasında ABD tişörtünü giymemişlerdir. Doğruyu söylemişlerdir ama takiye yapmamışlardır. Dik durmuşlar, ısrarcı olmuşlar ama teslim olmamışlardır." “Herkesin milliyetçi olduğunu kabul eden ama milliyetçiğini ülkücülüğüyle şereflendiren MHP'ye dil uzatılamayacağını" söyleyen Bahçeli şöyle devam etti:

CUMHURBAŞKANIYLA BAŞBAKAN ROL PAYLAŞARAK SİYASİ BÖLÜCÜBAŞLIĞINA KALKIYORLAR

"İşte böyle bir Başbakan ile karşı karşıyayız. Türkiye'yi her türlü imkanı kullanarak 36 etnik gruba ayırarak, sayın Cumhurbaşkanı'yla rol paylaşarak farklılıkları demokrasinin gereği gibi tatbik ederek ayrışmaya, netice alamazsa çatışmaya, netice alamazsa terörist başı gibi kendileri de siyasi bölücü başlığına kalkıyorlar."

MHP SİZİ BİR KEZ DAHA UYARIYOR!

Başbakan Erdoğan'ın ‘bu yoldan’ vazgeçmesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, "Bölücü başı gibi onların taleplerini karşılayan siyasi bölücü başı olmaya heves etme. Tarihe ihanete düşmüş bir Başbakan olarak geçme diye MHP sizi bir kez daha uyarıyor," dedi ve şöyle devam etti:

BİR YERE KAÇAMAZSIN; YAKALAYACAK VE YÜCE DİVAN’A GÖNDERECEĞİZ

"Tek eksiğimiz oy idi. Oy alarak, milletimizin sevgisini kazanarak iktidar olmayı düşünüyoruz. Cenabı Allah bir gün bunu nasip ederse, o zaman mevcut uçaklarını, Ankara havaalanının dışında nereye konumlandırırsan konumlandır, yine de kaçamayacaksın, yakalayacağız, Yüce Divan'a göndereceğiz. Senden mutlaka hesap soracağız, bölünmenin hesabını soracağız, şehitlerin hesabını soracağız, ağlayan annelerin göz yaşlarını istismar etmenin hesabını soracağız. Şehit cenazelerinde hiç görünmediğiniz günlerde o cenazelere sahip çıkan ülkücü harekete 'cenaze namazını kılmıyor' diye aşağılayacaksın, sen kimsin, kendini nereye koyuyorsun, hiç mi yanında ulemadan kimse yok. Ne yapıyorsun sayın Başbakan? Sen çıldırmışsın... Bu gidişat sayın Başbakan'ın başını yakacak, onunla beraber AKP'yi yok edecek."


Etiketler: ABD,Anayasa
Bilgi YarışmasıDerya Büyükuncu hangi dalda bir sporcudur?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX