Siyaset
31.08.2009 - 11:23 | Son Güncelleme: 31.08.2009-15:14

Bakan Atalay 'Kürt açılımını' açıkladı

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 'Demokratik Çözüm Süreci'nde 29 Temmuz'dan bugüne gelinen noktayla ilgili açıklama yaptı.

Sitene Ekle

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Demokratik Açılım" çerçevesinde yaptığı görüşmelerin "sonderece olumlu ve faydalı" olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Atalay, "Demokratik Açılım" çerçevesinde yaptığı görüşmeleri değerlendirdiği basın toplantısına dün şehit olan güvenlik güçlerine "Rahmet dileğiyle" başladı. Atalay, "Şemdinli civarında 4 şehidimiz var. İnşallah yürüttüğümüz çalışmalarımız başarıyla sonuçlanırda. Bu olayları yaşamayız" dedi."Demokratik Açılım" süreci çerçevesinde bir aylık süre içinde "çok önemli çok kapsamlı çalışmalar yapıldığını belirten Atalay, şöyle dedi:

"Toplumumuz çok önemli bir kesimini dinledik. Bu meseleye çok uzun süredir kafa yoran çok kişiyle görüştük. Ayrıca 5 siyasi parti genel başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldik. Sivil toplum kuruluşlarıyla, 11 meslek örgütüyle görüştük. Şehit aileleriyle temsil eden 24 dernek ve bireysel tek tek, görüşlerinin faydalı olacağını düşündüğümüz kişilerle de görüştük.

Yaptığımız görüşmeler son derece olumlu ve faydalı olmuştur. Bizim üslup ve anlayışımızın bir göstergesidir. Bu görüşmelerde pek çok hususlar dile getirilmiştir. Değişik konular gündeme gelmiştir. Daha çok bu çalışmamızın amacını anlattık ve farklı düşünceleri dinledik.

Yaptığım bütün görüşmelerde, toplumda sorunun çözülmesi gerektiği yönünde fikir birliğinde."


Etiketler:
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Şarkısında "Gel vefasız, gel vicdansız..." diyen ünlü sanatçımız hangisidir?kimdir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX