09.11.2017 10:00 | Son Güncelleme:

Bakan Bak: Hedefimiz yurtlarda 2020'ye kadar 900 bin yatak kapasitesine ulaşmak

Öğrenci yurtlarıyla ilgili konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Üniversite kampüslerinde yurt yapılacak alanların temini için  rektörlerimizle görüşüyoruz. Bizim hedefimiz 2020'ye kadar 850 bin, 900 bin  yatağa ulaşarak, bize başvuran öğrencilerin tamamının talebini karşılamak"dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ve Spor Toto Teşkilat  Başkanlığının bütçeleri üzerindeki görüşmelerin ardından milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Uyuşturucuyla mücadele konusuna özel önem verdiğini vurgulayan Bak,  şöyle devam etti: "Uyuşturucuyla mücadelede eğitimler veriyoruz, gençlik merkezlerinde  eğitimlerimiz devam ediyor. Aileleler bilinçlendirilerek mücadeleyi etkin  yürüteceğiz. 4,5 milyon öğrenciyi yetenek taramasına tabi tutarak onları ilgi  duydukları spor branşlarına yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Özellikle okul sporlarına  ciddi destek vermeyi planlıyoruz, okul sporlarına yaklaşık 100 milyon lira kaynak  ayırdık. Sokaklarda basketbol, voleybol sahaları gibi tesislerin yapımına  bakanlığımız yoğun şekilde destek vermektedir."

YURT KAPASİTESİNİ ARTIRACAĞIZ 

 "Kredi ve Yurtlar Kurumu olarak üniversite kampüslerine yurt yapmaya  öncelik veriyoruz" diyen Bakan Bak, "Üniversite kampüslerinde yurt yapılacak alanların temini için  rektörlerimizle görüşüyoruz. Bizim hedefimiz 2020'ye kadar 850 bin, 900 bin  yatağa ulaşarak, bize başvuran öğrencilerin tamamının talebini karşılamak.  Öğrencilerimiz çok önemli, öğrencilerimizin cemaatlere başka ellere gitmesini  arzu etmiyoruz, öğrencilerimizin sadece devletin şefkatli ellerinde olmalarını  arzu ediyoruz" dedi.

  
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0