13.09.2017 11:19 | Son Güncelleme:
İHA

Bakan Çelik, Londra’da İslamofobi toplantısına katılacak

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Londra’da bulunan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İngiltere’nin önde gelen Müslüman, Hristiyan ve Yahudi toplum temsilcileri ile birlikte İslamofobi konulu toplantıya katılacak.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, Londra’da akademisyenler, yazarlar, sanatçılar, medya mensupları ve İngiltere’nin önde gelen Müslüman, Hristiyan ve Yahudi toplum temsilcileri ile birlikte “İslamofobi” konulu çalışma yemeğinde bir araya gelecek.

Toplantıya ilişkin Avrupa Birliği Bakanlığından yapılan açıklamada, “İngiltere ve Avrupa’da giderek yükselen ve Avrupa barışını ciddi şekilde tehdit eden dini ve ırksal ayrımcılıkla mücadele konusunda görüş alışverişinde bulunulacak, somut ve ortak eylem planları geliştirilmeye çalışılacak. Kimi vizyonsuz Avrupalı siyasetçilerin Türkiye’nin Avrupa Birliğine katılım müzakerelerini durdurma konusunu tartışırken bile Türkiye’nin Avrupa’nın barışını ve geleceğini önemsemeyi sürdürmesi ve bu doğrultuda inisiyatif alarak sorumluluk üstlenmesi bir yandan bu toplantının önemini ortaya koyarken, diğer yandan bahsi geçen Avrupalı siyasetçilere de önemli bir mesaj niteliğinde olacaktır. Zira Avrupa kıtası ortak kıtamız ve Avrupa’nın geleceği ortak geleceğimizdir. Tarihi, coğrafi ve siyasi olarak doğal bir parçası olduğumuz Avrupa’nın karşı karşıya olduğu ve AB değerlerini günden güne daha çok aşındıran krizlerle mücadelede Türkiye Avrupa’ya tıpkı mülteci sorunuyla mücadelede açıkça görüldüğü gibi anlamlı katkılar sunmaya bundan böyle de devam edecektir” denildi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0