Siirt

Yerel Haber
22 Kasım 2016 - 15:00

Bakan Müezzinoğlu Taziye Ziyaretinde Bulundu

IHA

SİİRT (İHA) – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Siirt’i Şirvan ilçesindeki maden ocağında inceleme yaptıktan sonra taziye ziyaretlerinde bulundu. Bakan Müezzinoğlu, "Bize düşen sağlamı, tedbiri emniyeti elden bırakmamak, bu anlamda yanlış yapan eksik yapan, kusur yapan varsa da gereğini yapmak düşer" dedi.
Siirt’e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, maden sahasında göçük alanında incelemelerinin ardından enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Sedat Bulut’un Yeni Mahalle Camisi’ndeki taziyesine katıldı. Müftülük görevlisince Kur’an-ı Kerim okunup dua edilmesinin ardından maden şehidi Sedat Bulut’a Allah’tan rahmet dileyen Bakan Müezzinoğlu, yakınlarına, ailesine ve sevenlerine de başsağlığı ve sabır dileklerinde bulundu. Bakan Müezzinoğlu, "Biz iman etmiş insanlarız, Rabbim hiçbir anneye, babaya evlat acısı göstermesin; ama ömür dediğin ne? Bir takdir. Bir dakika öne alabilmek, geriye götürebilmek hiç kimsenin kudretinde değil. Hepimize özellikle bu tür kazalara karşı düşecek tek bir şey var; tedbirlerin azamisini alabilmek. Takdirleri Allah’a bırakmaktır. Şuan ben sahadan geliyorum çok geniş bir saha. Bu bölgenin insanı kardeşimiz, evlatlarımız orada bir rızkı peşinde alın teriyle ailelerine ekmek götürüyorlar. Beklemedik bir kaza sonucu, şuan kendilerine ulaşabildiğimiz 6 kardeşimiz var, Rabbimden kendilerine rahmet ailelerine sabırlar diliyorum. Diğer 10 çalışanımıza da ulaşmak için yoğun gayretler var. Rabbim inşallah en kısa zamanda, umutlarımız az olsa da, ama biz her halükarda umutvar olacağız. Rabbim güç kuvvet sahibidir, inşallah yakın zamanda nefes alır vaziyette onlara da ulaşmayı nasip etsin. Bunlar zor süreçler, ama Türkçede güzel bir söz var; ’Acılar sıkıntılar ve dertler paylaşıldıkça azalır’, burada sevenleri, bizler bu acıyı, bu sıkıntıyı, zorluğu paylaşarak azaltabilme adına herkes üzerine düşeni yapma gayreti içinde. Rabbim inşallah, birlikte acılarımızı azalttığımız, yarınlarını da mutluluğumuzu çoğalttığımız günlere kılsın bu acıları. Ben gene değerli babamızın şahsında tüm çalışan şehitlerimize rabbim rahmet eylesin diliyorum, tüm annelere babalara ve sevenlere ve milletimize sabır diliyorum. İnşallah yarınların daha huzurlu olduğu günler temennisiyle teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum ve başbakanımızın selamlarını da iletmiş oluyorum" dedi.
Şehidin dedesi olduğunu söyleyen bir vatandaşın, maden göçüğünde ihmal olduğunu söylemesi üzerine Bakan Müezzinoğlu, Peygamber Efendimizin (sav), ’sen deveni sağlam kazığa bağla sonra da Allah’a tevekkül et’ buyurduğunu ifade ederek, "Bize düşen sağlamı, tedbiri emniyeti elden bırakmamak, bu anlamda yanlış yapan, eksik yapan, kusur yapan varsa da gereğini yapmak düşer" şeklinde konuştu.
Bakan Müezzinoğlu, daha sonra incelemelerde bulunmak üzere Organize Sanayi Bölgesi’ne geçti.

Etiketler: Siirt, Siirt Haberleri
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.