Siyaset
14.11.2017 - 12:23 | Son Güncelleme: 14.11.2017-12:25

Bakan Özlü, Nijerya'ya gidecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,  Nijerya'nın başkenti Abuja'da, "Gelişen Sekiz Ülke (D-8) 6. Sanayi Bakanları ve  10. Sanayi Çalışma Grubu Sektörel Toplantıları"na katılacak.

Sitene Ekle

AA

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Nijerya'nın ev sahipliğinde  yapılacak söz konusu toplantılara katılmak üzere yarın Abuja'ya gidecek.

D-8'in temel iş birliği konularından biri olan sanayi alanında, her  yıl sanayi bakanları toplantısı ve eş zamanlı sanayi çalışma grubu toplantıları  (otomotiv, çelik, petrokimya, gübre, plastik, makine, çimento, elektronik ve ICT,  tekstil ve hazır giyim, gıda, ilaç ve tıbbi cihaz, standardizasyon, akreditasyon  ve teknoloji iş birliği) yapılıyor. Çalışma grubu toplantılarında söz konusu  sektörlerin temsilcileri, kamu, sivil toplum kuruluşu ve özel sektörden  yetkililerle bir araya gelme fırsatı yakalıyor.

Katılımın yüksek olması beklenen sektörel toplantılar, Türkiye  sanayicileri için iş birliklerinin artırılması ve yeni pazar oluşturma  potansiyeli bakımından önem arz ediyor.

"D-8 6.Sanayi Bakanları ve 10. Sanayi Çalışma Grubu Sektörel  Toplantıları", 16 Kasım'da sona erecek.

 

 

 


Bilgi Yarışması"Bir Kadın Çizeceksin" şarkısı hangi gruba aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Kriter" sözcüğünün Türkçesi nedir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX