15.03.2019 12:47 | Son Güncelleme:
AA

Bakan Soylu: Teröristler kafalarını çıkaramayacaklar kafalarını

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İHA'ların altına bir  yazılım yaptık bir de aparat takıyoruz oraya. Şimdi siz görün mayıs ayında  tamamlıyoruz. Mayıs ayından sonra, bugüne kadar pestillerini çıkardık zaten 2  yılda 3 bin 333 terörist etkisiz hal getirdik ve devam ediyoruz. Artık  teröristler bırakın dağlarda yürümeyi kafalarını çıkaramayacaklar kafalarını."  dedi.

Soylu, Adana'nın Ceyhan ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda, AK Parti Genel  Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'nun da katıldığı mitingde yaptığı konuşmada,  gecesi gündüzü bu millet için çalışmak olan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini söyledi.

Türkiye'nin yükselmemesi, güçsüzleşmesi için Gezi Parkı, 17-25 Aralık,  6-7 Ekim olaylarının gündeme getirildiğinin vurgulayan Soylu, "Türkiye kendi  kendine büyüyen, elini dünyaya uzatan, hakkaniyeti, hakikati, doğruluğu haykıran,  zengin, özgür, bağımsız, sözü dünyaya hüküm geçen bir ülke olmasın istiyorlar. Bu  ülkede Başbakan astılar, Bakanları astılar. Size bize dediler ki, 'Ey  şalvarlılar, ey kasketliler, siz kimsiniz ki bu ülkeyi idare edeceksiniz?'. Gün  oldu oyumuzu hiçe saydılar, kutsallarımıza, değerlerimize saldırdılar, ezanımıza,  çocuklarımızın Kur'an öğrenmesine, birliğimize, beraberliğimize saldırdılar.  İstediler ki onlar bizi yönetecekler." diye konuştu.

Soylu,  kendisine "sert" konuştuğu için bazı kesimlerin kızdığına  dikkati çekerek  "Ne demişim yani? Kadın çıkacak, 'PYD'ye, PKK'ya, YPG'ye sırtımı  dayadım' diyecek. İsterseniz sırtını sıvazlayalım, 'sen iyi dedin' diye. Ne  demişiz yani, kötü bir şey mi söyledik? Dedik ki, 'Şimdi sen PYD'ye, PKK'ya  sırtını dayıyorsun ha? Sana 4 tane duvar verdik. İster o duvara daya, ister o  duvara daya. Hangisine dayarsan daya." ifadesini kullandı.

"ONLAR KANDİL'İN ROBOTUDUR, KANDİL'İN OYUNCAĞIDIR"

Türkiye üzerine birçok oyun oynandığının altını çizen Soylu, şöyle  devam etti:

"Hala hafif şımardılar mı isteklerinden ve arzularından  vazgeçmiyorlar. Neymiş? İstanbul'da vekilleri, ben onlara milletvekili demiyorum,  demeyi de hakaret buluyorum, onlar PKK'nın vekilleridir, onun bu aziz, bu asil  milletin milletvekilleri olabilecek karakterde de şahsiyette de değillerdir  hiçbir zaman, onlar bu milleti düşünmüyorlar, onlar Kandil'in robotudur,  Kandil'in oyuncağıdır, onların kendi kişilikleri yoktur. Ne olacakmış,  İstanbul'dan 15 tane vilayette yürüyecekler, sonra Diyarbakır'a gidecekler  Apo'nun İmralı'dan serbest bırakılması için eylem yapacaklar. Ne yapacaklar?  Diyarbakır'a kadar Apo'nun İmralı'dan serbest bırakılması için yürüyecekler. Ne  demişim, kötü bir şey mi demişim? 'Sizi yürüten adam değildir' demişim.  Yürüyebilir mi, yürüyemezler. Bu ülkenin üzerinde oyun oynamaya kimseye izin vermeyiz. Daha hesabımız var, hesabımız bitmedi."

"ARTIK TERÖRİSTLER KAFALARINI ÇIKARAMAYACAKLAR"

Türkiye üzerinde oynanacak oyunlara izin vermeyeceklerini vurgulayan  Soylu, "13-14 yaşındaki kızları, Doğu ve Güneydoğu'dan dağa götürüp de onlara  tecavüz eden Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın burnundan fitil fitil getirmezsek  adam değiliz. 15 bin terörist vardı dağlarda, 700 kaldı. İHA'ların altına bir  yazılım yaptık bir de aparat takıyoruz oraya. Şimdi siz görün mayıs ayında  tamamlıyoruz. Mayıs ayından sonra, bugüne kadar pestillerini çıkardık zaten 2  yılda 3 bin 333 terörist etkisiz hal getirdik ve devam ediyoruz. Artık  teröristler bırakın dağlarda yürümeyi kafalarını çıkaramayacaklar kafalarını."  değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye eski Türkiye değil, Türkiye güçlü Türkiye." diyen Soylu, şunları söyledi:

"Tarihimizdeki terörle mücadelenin en yüksek noktasındayız. Asayiş,  uyuşturucu, mafya, narkotik ne diyorsunuz deyin. Önümüzde 4,5 yıl seçimin  olmadığı dönem var. Ben 1969 doğumluyum. 50 yıldan beri Türkiye'de 4,5 yıl  seçimin olmadığı bir dönem olmadı. İlk kez 4,5 yıl hepimiz işimize bakacağız.  Cumhurbaşkanından belediye başkanına, esnafından işçisine, çiftçisine, memuruna  kadar herkes harıl harıl çalışacak, yarınlara umutla bakabilmek için. Bir  taraftan yerli milli üreteceğiz, bir taraftan terörün tamamen kökünü kazıyacağız,  bir taraftan bu ülkede ekonomimizi güçlü bir hale getireceğiz."

"299 HDP/PKK İLTİSAKLI BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI LİSTELERİNDE"

Bakan Soylu, Türkiye'nin önündeki 4,5 yılda hareket ve büyüme  kabiliyetini engellemeye çalışanlara karşı da gereken cevapların verildiğini,  verileceğini aktararak konuşmasını şöyle sürdürdü:

"CHP, Saadet Partisi, İYİ Parti, PKK, FETÖ, DHKP-C, bu ülkede, bu  ülkenin yarınına ait ne kadar plan varsa bu planın içerisinde hepsini buraya  getirdiler. 299 HDP/PKK iltisaklı belediye meclis üyesini CHP, Saadet Partisi,  İYİ Parti kendi listelerinden koydu. Bomba taşıyan mı dersin, PKK'dan içeride  yatan mı dersin, haraç toplayan mı dersin, sosyal medyasından devlete, bayrağa,  ezana küfreden mi dersin, her şeyi ortaya koyanları ve PKK'nın milisliğini  yapanları, PKK'nın orada millete baskı yapan bütün adamlarını listelere koydular.  Ne olacağını söyleyeyim size. Bizim evlatlarımız, bugün niye Kato'dalar? O zaman  bir karar verelim. Bizim evlatlarımız niye şehit oluyorlar? O zaman bir karar  verelim."

Belediye meclislerinin TBMM'den farklı olduğunu anlatan Soylu,  "Yarın  öbür gün Ceyhan'a bir şehit gelecek diyecek ki Ceyhan Belediye Başkanı, 'Biz  şehidimizin ismini şu sokağa verelim, şu parka verelim'. Mecliste üç beş 'hır  gür' olur herkes yerine oturur. TBMM gibi değildir belediye meclisleri. Orada  diyecek ki HDP'lisi, PKK'lısı, aldığı talimat gereği 'Evet verebilirsiniz ama  öbür sokağa da ölen bir terörist var onun ismini vermek istiyoruz'. Ne olur  biliyor musunuz, bunun olması yüzde 100'dür."  dedi.

"İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de hani suratında meymenet olmayan bir  adam var ya, hani Allah yüzünden rabbiyesini almış, HDP'nin eş başkanı Sezai  Temelli, duydunuz mu ne söylediğini? New York, Berlin, Almanya için söylemedi,  dedi ki 'Kürdistan'da biz kazanacağız'. Kürdistan neresi ise?" diyen Süleyman  Soylu, şunları kaydetti:

"Yapacakları şudur, dilekçeyi verecekler ve ilçelerimizde, illerimizde  büyük bir karmaşayı ortaya çıkaracaklar. Bize diyecekler ki 'Siz bizim 94  belediyemizi aldınız ha, şimdi şehirlerinize hançeri saplayalım da huzursuzluğu  bir ortaya koyalım da görün'. Bunun Türkiye'de uygulayacısı da şu Kemal  Kılıçdaroğlu'dur.  Bu ülkenin zenginleşmesini istemiyor, bu ülkenin büyümesini istemiyor, insanımızın rahat ve huzur içerisinde yaşamasını istemiyor, elimizi  dünyadaki coğrafyaya uzatmamızı, hakkaniyeti, huzuru, barışı, kardeşliği  anlatmamızı istemiyor. Türkiye'nin üzerine büyük bir oyun oynuyor. Bu memleketi kimseye yar etmeyiz herkes bilsin."

Soylu, Adana'nın Ceyhan ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda, AK Parti Genel  Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'nun da katıldığı mitingde yaptığı konuşmada,  yerel seçimin Türkiye'ye güç ve kuvvet verme seçimi olduğunu söyledi.

Uyuşturucuyla mücadeleye değinen Soylu, şöyle devam etti:

"Yine bana kızdılar, ne demişim, kötü bir şey mi demişim? 'Eğer  uyuşturucu satıcılarını polislerimiz görürse okulların etrafında ayaklarını  kırsınlar' demişim. Yanlış mı demişim? İyi çocukları uyuşturucuya alıştırsınlar,  annesinin gözünü morartsın esrar parası alacağım diye, ayağını kırsın, biz de  burada keyifli keyifli İçişleri Bakanlığı yapalım, var mı böyle bir şey? 57 bin  uyuşturucu satıcısını kodese tıktık. Cumhuriyet tarihinin en büyük  operasyonlarını yaptık. 260 ton bonzai süreceklerdi piyasaya, ellerinden aldık.  941 kişi ölmüştü, 2017'de şu anda aralık ayı hariç yarı yarıya düşürdük, 491  kişiye düşürdük. Büyük bir mücadele yapıyoruz. Bu mücadeleyi istikrarla beraber  yapıyoruz, işimize bakıyoruz. Önümüzdeki 4,5 yıl daha fazla işimize bakacağız.  Hiç merak etmeyin bu uyuşturucu satıcılarını da burada annelere söz veriyorum,  namus, şeref sözü veriyorum, bunların patronlarını da yerin yedi kat dibine  gömmezsek namerdiz."

"İTTİFAKLA HANGİ TEHLİKE VE TEHDİTLERDEN KURTULDUĞUNU TARİH YAZACAK"

Bakan Soylu, 4,5 yıl seçim olmayacağına işaret ederek "Burada Türkiye  büyük bir sıçramayı gerçekletirecek. Bu büyük ittifakı (Cumhur İttifakı) belki  bugün anlamakta birileri eksik kalıyor olabilir. Ama 50- 100 yıl sonra  Türkiye'nin bu ittifakla hangi tehlike ve tehditlerden kurtulduğunu hem tarih  yazacak hem de gelecek nesillerimiz hem sayın Cumhurbaşkanımıza hem de Devlet  Bahçeli'ye minnetlerini ve bu millete şükranların ifade edecekler, dualarla yad  edecekler." ifadesini kullandı.

"Bakın Türkiye ne noktaya geliyor? Bizi oyalamaya çalışanlara ne  dersler veriyoruz?" diyen Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hani biz doğuda ve güneydoğuda dik yürüyoruz ya, dağlarda Kato'da,  Tendürek'te, Şen Yayla'da böyle dik yürüyoruz, zannetmeyin karakterimizdendir.  Zannetmeyin ki cesaretimizdendir. Nedendir biliyor musunuz? Sizin verdiğiniz 50  gramlık oy pusulası varya bizi dik yürüten odur, bize cesaret veren odur. Allah  muhafaza eğer 31 Mart akşamı bir zaafiyetle karşı karşıya kalırsak, ki bunu  bekliyorlar, bunu evladınız olarak söylüyorum 1 Nisan'da, ne yaparlar biliyor  musunuz doğu ve güneydoğuda altı yaşındaki çocukların eline taşı verirler,  kaymakam ve valileri sokağa çıkamaz hale getirirler, itibarsız ederler. Sizden  bir evladınız olarak istiyorum, Allah'ınızı severseniz bizim boynumuzu Kandil'in  önünde eğik bırakmayın ne olursunuz. Bizi şu FETÖ şarlatanına ne olursunuz  güldürmeyin. Elimizi, şu hainlerin karşısında bağlı bırakmayın. Güç, kuvvet  verin, bakın dünyaya neler söylüyoruz."

Cumhur İttifakı'nın MHP adayı Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin  Sözlü ile AK Parti'den aday gösterilen Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper  Boydak'a destek isteyen Soylu, 31 Mart'ta Ceyhan'ın herkese parmak ısırtacak bir  sonuç almasını istedi.

Soylu, seçim otobüsünün üzerinden 1925’te, Türk Tayyare Cemiyeti’ne  Ceyhanlıların bağışlarıyla alınan ve ilk uçuşunu Vecihi Hürkuş'un  gerçekleştirdiği "Ceyhan Tayyaresi" adı verilen savaş uçağının replikasının da  ziyarete açılışını gerçekleştirdi.

Daha sonra Süleyman Soylu, Ceyhan Abdulkadir Ağa Camisi'nde cuma  namazını kıldı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0