14.03.2019 15:37 | Son Güncelleme:
AA

Bakan Soylu: 'Türkiye'nin adım atmamasını isteyen hangi musibet varsa karşımıza koydular'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'nin adım atmamasını isteyen hangi musibet varsa karşımıza koydular. Şimdi bir Cumhur İttifakı ile beraber seti çektik ki Türkiye'ye saldıramasınlar, milletin iradesiyle beraber güçlü bir şekilde onların karşısında durabilme imkanı koyalım." dedi.

Bakan Soylu, Ardeşen ilçe merkezinde vatandaşlara hitaben yaptığı  konuşmada, geçmişte milletin hastane kuyruklarında bekletildiğini, kalp  krizlerinden ölenlerin gazete manşetlerinde ''Siz buna revasınız'' diyerek haber  yapıldığını söyledi.

O dönemlerde polis araçlarına benzin bulmanın neredeyse imkansız hale  geldiğini ifade eden Bakan Soylu, "155'e telefon açılırdı, 'Kusura bakmayın,  tahsilat yok, gelemeyiz' derlerdi. Neler yaptılar. Havalimanları lükstü, öyle  kimsenin kolay kolay binebilmesi mümkün değildi. Günlerce yolculuklar sürerdi.  Allah'ınızı severseniz bu ülkeye neler yaptılar. Başı açık örtülü diye bir  annenin iki kızını birbirinden ayırdılar. 15 yaşından küçük çocuklara 'Kuran-ı  Kerim'i öğretemezsiniz' dediler. 28 Şubat'ta neler yaptılar bu ülkeye. Şimdi başı  açığı da Meclise giriyor, başı kapalısı da Meclise giriyor. Ne oldu? Memleket mi  bölündü? Ne oldu? Türkiye mi zayıfladı?" diye konuştu.

"Aklı kesmeyenlere bu millet şunu söyledi, 'Bu toprakların şifresi  tevhiddir, birliktir ve beraberliktir' dedi. Bugün Cumhuriyetimiz de güçlü,  ülkemiz de güçlü, milletimiz de güçlü" değerlendirmesinde bulunan Soylu,  konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ne oldu? Amerika Afrin'e giremezsin... Bize aba altından sopa  gösteriyordu. Ardeşenliler, çatır çatır girdik mi? Oradan PKK'yı söktük ve attık  mı? Akılları şuydu, Irak'ın kuzeyinde bir devlet kuracaklar, Afrin'de bir terör  merkezi oluşturacaklar, oradan oraya koridor çekecekler. Türkiye'yi güneyinden ve  Orta Doğu'dan tamamen ticari ve kültürel yollarından ayıracaklar. Türkiye'yi bir  kumpasın içerisine alacaklar. Buna müsaade etmedi Türkiye. Hiç ama hiç  Türkiye'nin yakasını bırakmıyorlar. Terörle ve anarşiyle de öyle. Türkiye'nin  hiçbir zaman yakasını bırakmamak için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar."

"TERÖRİSTLER ELEBAŞLARINA ZEHİRLİ KURŞUN ATAN SİLAH HEDİYE ETTİLER"

Yıllardır PKK terör örgütünün Türkiye'ye musallat edildiğine işaret  eden Soylu, "Destekleyeni kim, çok açık. Desinler ki hayır. Dün akşam  televizyonda da söyledim. Amerikalı generaller getirdiler Kandil'deki terörist  elebaşlarına zehirli kurşun atan silah hediye ettiler. 'Yok' desinler. Oraya  teknolojik destekler veriyorlar. Drone ve helikopter eğitimi nasıl yapılır, her  türlü moral, para ve silah desteğini veriyorlar. Biz ne ile mücadele ettiğimizi  biliyoruz. Bu ülkenin lideri ne ile mücadele ettiğini biliyor." ifadesini  kullandı.

Bakan Soylu, Cumhur İttifakı ile Türkiye'ye karşı olanlara önemli bir  set çektiklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bugün niye Cumhur İttifakı'nı kurduk? Sadece belediyeleri  kazanabilmek için mi? Bilesiniz ki şimdi karşımızda 24 Haziran'dan itibaren öyle  bir hat çektiler ki içerisinde FETÖ var, PKK var, DHKP-C var, Amerika var, Avrupa  var. Türkiye'nin adım atmamasını isteyen hangi musibet varsa karşımıza koydular.  Şimdi bir Cumhur İttifakı ile beraber seti çektik ki Türkiye'ye saldıramasınlar,  milletin iradesiyle beraber güçlü bir şekilde onların karşısında durabilme imkanı  koyalım. Bana kızıyorlar çok sert konuşuyorum diye. Kadın çıkacak diyecek ki 'Ben  arkamı PYD'ye, PKK'ya ve YPG'ye yasladım.' Biz ne yapacağız? Sırtınızı mı  sıvazlayacağız? Güzel bir laf dedim ben de ona. Dedik ona ki sen sırtını PYD'ye,  PKK'ya ve YPG'ye sırtını yasladın, şimdi sana dört tane duvar verdik, istediğin  duvara yasla."

Ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışan her şeyin karşısında  olduklarını vurgulayan Soylu, "PKK'nın da PYD'nin de DEAŞ'ın da, FETÖ'nün de  DHKP-C'nin de hepsinin hakkından gelebilmek için istim üzerindeyiz. Eskiden  dağların hakimi onlardı. 15 bin terörist vardı, şimdi 700 kaldı. İnsansız hava  aracının altına şimdi öyle bir yazılım yaptık ki mayıs ayında devreye girecek.  Sen bırak o teröristlerin yürümesini, kafalarını bile çıkaramayacaklar." dedi.

Soylu, terörle mücadelede yaptıkları çalışmalara değinerek, şöyle  devam etti:

"Bir taraftan komandolarımız, bir taraftan JÖH ve PÖH'lerimiz,  Kato'dan Gabar'a, Cudi'den Tendürek'e ve Ağrı'ya, Faraşin'e kadar bizim  aslanlarımız kovalıyor, onlar sıçan gibi kaçıyorlar. 3 bin 333 teröristi son 2  yılda etkisiz hale getirdik. 3 bin 99 barınak ve sığınaklarını yok ettik. Öyle  şehirlerde gezecekler, millete baskı yapacaklar, tepelerine biniyoruz tepelerine.  İçimiz kan ağlıyordu. 13-14 yaşındaki kız çocuklarını alıp dağa getirip anasının  koynundan onun saçını okşamasına bırakmadan alıp Murat Karayılan hayvanıyla Cemil  Bayık hayvanının masasına meze yapıyorlardı. Ardeşenliler size söylüyorum, eğer o  çocukların hesabını sormaz, o hayvanların burnundan fitil fitil getirmezsek  namerdiz."

Çok sert konuştuğuna ilişkin eleştirilere değinen Soylu, şunları  söyledi:

"Ne demişim adama? 'HDP'nin vekilleri. HDP PKK'nın partisidir.  Biliyorsunuz? Onlara da milletvekili demediğimi biliyor musunuz? Onlar bu asil  milletin vekili olabilecek karakterde, şahsiyette değillerdir de onun için. Onlar  terörün vekilleridir. Onlar PKK'nın vekilidir ve ne olacak APO'nun İmralı'dan  çıkabilmesi için yürüyüş yapacaklar. Nerede İstanbul'dan başlayacaklar  15  vilayet, sonra da Diyarbakır'a gidecekler. Ben de onlara dedim ki  çok  alınmışlar, 'Ulan sizi yürüten adam değildir.' dedim. Yürüyebildiler mi? Hayır.  Taksim Meydanı'nda otellerinden çıktılar bir metre önünde şapa oturdular şapa.  Diyarbakır'da evlerinden çıkartmadık evlerinden. Uçakla Diyarbakır'a gittiler  vekiller, evlerinden çıkartmadık. Kimse Türkiye'yi eski Türkiye zannetmesin."

Soylu, bugün Doğu ve Güneydoğu'da huzur olduğuna dikkati çekerek,  "Tayyip Erdoğan bu ülkede bir devrim yaptı, kimse konuşmuyor. Doğu ve  Güneydoğu'nun makus talihini yendi. Bugün Ardeşen'de ne varsa, şu an neyse  bilesiniz ki Cizre de aynısıdır, belki daha da fazlasıdır. Bu büyük bir  devrimdir. Allah'ımıza hamdolsun. Terörün istismarına alan bırakmadı, birilerinin  laf söylemesine alan bırakmadı. 17 yılda herkesin 'Bu gerçekleşmez' dediği  meseleyi Allah'a çok şükür halletti ve gerçekleştirdi. AK Parti hükümeti bunu  gerçekleştirdi. Şimdi Cumhur İttifakı ile beraber Allah'ın izniyle daha güçlü  adımlar atacağız, hep birlikte adımlar atacağız." dedi.

Bir oyunla, tezgahla karşı karşıya olduklarını kaydeden Soylu, şöyle  devam etti:

"Biz Doğu ve Güneydoğu'daki belediyeleri görevden aldık mı? 94  belediyeyi, teröre yardım yapan belediyeleri. Şimdi onlara inat bir şekilde aynen  24 Haziran'da olduğu gibi Kılıçdaroğlu terör örgütü PKK'ya ve FETÖ'ye taşıyıcı  annelik yapıyor ve o ittifak yapıyor. İYİ Parti ittifakı yapıyor, Saadet Partisi  ittifakı yapıyor. Kimse sağa sola kaçmasın. Ben İçişleri Bakanı olarak  söylüyorum. 299 liste, 299 kişiyi bir taraftan CHP'den, bir taraftan İYİ  Parti'den, bir taraftan Saadet Partisinden sadece il genel meclisi, belediye  meclisi üyesi adayı gösterdiler. Bazı illerde büyükşehirlerde belediye başkanı  dahi koymadılar. Laf söylüyorlar. Adamın ne dediğini duydunuz, değil mi? Hani bir  adam var, suratında meymenet yok meymenet. Diyor ki 'Kürdistan'da biz  kazanacağız. Batıda AKP ve MHP'ye kaybettireceğiz.' İstanbul'da, Ankara'da,  İzmir'de ne ise bütün vilayetleri sayıyor, verdiğiniz oylar Cizre'ye, Eruh'a büyük bir güç verecek, kuvvet verecek. Aklımızla alay etmeye çalışıyorlar. Biz  Doğu ve Güneydoğu'dan belediyelerden sildik süpürdük HDP'yi, PKK'yı. Şimdi onlar  bütün Türkiye'ye Kılıçdaroğlu, İYİ Parti ve Saadet Partisi vasıtasıyla bunu  yaymaya çalışıyorlar. Yarın gelecekler, diyecekler ki 'Şu Ardeşen caddesinin  ismini değiştirin.' Ne olarak değiştirin, bir teröristin ismini koyun. Kıyamet  kopar. Orası Türkiye Büyük Millet Meclisi gibi değil. Belediye meclislerine nifak  tohumu ekmeye çalışıyorlar. Allah'ınızı severseniz. Buna fırsat vermeyin."

"BU ÖNÜMÜZDEKİ 4,5 YILI BİZE ZEHİR ETMEK İSTİYORLAR"

Soylu, "Eğer öyle olacaksa biz ne söyleyeceğiz? Bugün Kato'da mücadele  eden evlatlarımıza ne söyleyeceğiz?" ifadesini kullanarak, şöyle konuştu:

"Şehit cenazelerine gidiyoruz. Bir genç şehit ailesinin sesi çıkmıyor,  vakarından, sorumluluğundan, benim ülkem büyük bir mücadele yürütüyor diye. 6  aylık kundaktaki bebeklerini bırakarak, onun kokusunu almadan bu ülkenin namusu  için, ezanı için, bayrağı için, şu anda giden insanlara biz ne söyleyeceğiz,  Allah'ınızı severseniz söyleyin. Büyükşehirlerdeki belediyelere sızacaklar,  oradan dağa adam gönderecekler. Afralı tafralı gezecekler. 'Nasıl ele geçirdik'  diyecekler. Önümüzde 4,5 yıl var. Bu önümüzdeki 4,5 yılı bize zehir etmek  istiyorlar. Seçimsiz bir 4,5 yıl var. Tam seçimsiz. Nifak tohumu ekip, bir gün  geldiği zaman düğmeye basacaklar, diyecekler ki 'Hadi bakalım şu dilekçelerinizi  verin. Apo'nun heykeli şuraya dikilsin, şu teröristin ismi şuraya verilsin.'  Milleti birbirine kırdıracaklar. Allah'ınızı severseniz. Bu Kılıçdaroğlu'nun bu  memlekete bugüne kadar bir hayrı geldi mi? Hayır. Kılıçdaroğlu'na göre Murat  Karayılan ona dost, Tayyip Erdoğan ona düşman. Cemil Bayık ona dost, Tayyip  Erdoğan ona düşman. Yazıklar olsun. Böyle siyasete de yazıklar olsun. Nefretinden  ve husumetinden her şeyi her tarafa gidip bir siyaset aklıyla değil, bunu net  söylüyorum, birilerinin kendi kulaklarına höykürmesiyle beraber attığı bu adımlar  Türkiye'nin önünü kapatmaya yönelik adımlardır."

Sadece terörle değil, uyuşturucuyla da mücadele ettiklerini vurgulayan  Soylu, "Bana kızdılar, niçin kızdılar? Dediğim 'Eğer okulların etrafında  uyuşturucu satıcısını polislerimiz görüyorsa ayağını kırsınlar' dedim. Yanlış mı  dedim? Tam 57 bin uyuşturucu satıcısını kodese tıktık. Yetmedi Cumhuriyet  tarihinin en büyük operasyonlarını yaptık. Biz Müslümanız, bizim inancımıza,  bizim birliğimize, aile yapımıza saldırıda bulunuyorlar. Tam bir terörist  saldırısı. Bizim görevimiz bunu engellemektir. 2011 yılında 941 kişi ölmüştü  uyuşturucudan. Şimdi 2018'de aralık ayı hariç bunu yarı yarıya düşürdük, 491'e.  Bilesiniz daha fazla düşüreceğiz hem uyuşturucu satıcılarını hem de onların  tacirlerini ne gerekiyorsa yapacağız. Namus sözümüzdür, şeref sözümüzdür.  Bunların uyuşturucu satıcılarını da patronlarını da yerin 7 kat dibine gömmezsek  Allah da millet de hesabını sorsun bize." diye konuştu.

"ERDOĞAN'A VE CUMHUR İTTİFAKI'NA GÜÇ VERME SEÇİMİDİR"

Soylu, Türkiye'de evden hırsızlıkları 2018 yılında yüzde 35  düşürdüklerine işaret ederek, "2019'da inşallah yüzde 25-30 daha düşüreceğiz.  Hırsızların da iflahını keseceğiz. Benim memleketim dünyanın en güvenli memleketi  olacak. Şehirlerimiz dünyanın en güvenli şehirleri olacak. Hiç merak etmeyin. Hiç  endişe etmeyin. Bunun için adım adım gidiyoruz. İşte tam da istikrarımızı  bozmayalım diyoruz, tam 4,5 yıl boyunca bu istikrarımızı ortadan kaldırmayalım.  Bu seçim ders verme seçimi değildir. Bu seçim fire verme seçimi değildir. Bu  seçim Türkiye'ye güç verme  seçimidir. Tayyip Erdoğan'a güç verme, Cumhur  İttifakı'na güç verme seçimidir." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Soylu, "SSK'yı  batırmadı mı? Bakın geçen ne yaptı, biliyor musunuz? Bu adaylıkların verileceği  gün sen koskoca partiyi kapat. Parti kapanır mı? Neden? Muhalifler dilekçe  vereceklermiş. Adaylıklarına itiraz için partiyi kapattı. Sen 10 katlı binayı  idare edemiyorsun, Türkiye'yi nasıl idare edeceksin? Türkiye'yi nasıl idare  edecek? Yalanla dolanla idare edecek." ifadesini kullandı.

Soylu, Türkiye'nin ilk kez bu kadar, 21. asrın başından itibaren tam  300 yıldır ilk kez yükselme döneminde olduğunu belirterek, "Terörle ilk kez bu  kadar güçlü mücadele ediyoruz, hadlerini bildiriyoruz. Bizim boynumuzu Kandil'in  önünde ne olursunuz eğik bırakmayın, bırakmazsınız değil mi? Şu bizi FETÖ  şarlatanına güldürmeyin, güldürmezsiniz değil mi? Ellerimizi hainlerin karşısında  bağlı bırakmazsınız değil mi?" diye konuştu.

Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya'ya destek isteyen Soylu,  Kahya'nın projeleriyle Ardeşen'de destansı hizmetlere imza atacağını kaydetti.

Bakan Soylu, ilçede, özel bir ağız ve diş sağlığı polikliniğinin de  açılışını yaptı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy1