12.06.2018 22:42 | Son Güncelleme:
AA

Bakan Yılmaz: 'Güç millettedir, millet kimin yanında durursa güç onda'

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, millet kimin yanında durursa güçün onda olduğunu belirterek, "Bu ana kadar Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durdunuz, o da sizleri hiçbir zaman mahçup etmedi, yüzünüzü kara çıkartmadı. Allah için Türkiye'yi bölgesinde süper güç haline getirdi." dedi.

Yılmaz, Doğanşar Kaymakamlığı ve Doğanşar Belediyesi tarafından  Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen halk iftarında, 24 Haziran'da cumhurbaşkanlığı  ve milletvekili seçimi yapılacağını anımsattı.

Vatandaşlara tavsiyelerde bulunan Yılmaz, "Bu cumhurbaşkanları  içerisinde hangisinin devlet yönetme tecrübesi var. Hangisi başbakanlık, hangisi  cumhurbaşkanlığı, hangisi belediye başkanlığı yaptı. Diğerlerinin de kendi  özelliklerine bakın ama devlet yönetmek için hangisi ehilse liyakat sahibiyse  ehliyet sahibiyse eminim ki Doğanşarlı hemşehrilerim ona oy vereceklerdir." diye  konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın son 16 yıllık yönetiminde Türkiye'yi  bölgesinde süper güç yaptığına işaret eden Yılmaz, Sırbistan'dan, Orta Doğu'dan,  Balkanlar'dan, Afrika'dan, Orta Asya'dan bakan herkesin Türkiye'nin süper güç  olduğunu gördüğünü kaydetti.

Milletin 16 yıldır AK Parti iktidarının ve Recep Tayyip Erdoğan'ın  yanında sarsılmaz bir iradeyle durduğunu vurgulayan Yılmaz, "Güç millettedir,  millet kimin yanında durursa güç onda. Bu ana kadar Recep Tayyip Erdoğan'ın  yanında durdunuz, o da sizleri hiçbir zaman mahcup etmedi, yüzünüzü kara  çıkartmadı. Allah için Türkiye'yi bölgesinde süper güç haline getirdi."  ifadelerini kullandı.

"MİLLETİN GÜCÜNÜN ÜSTÜNDE GÜÇ YOKTUR"

AK Parti iktidarları döneminde, 80 yılda yapılandan daha fazla hizmet  yapıldığını vurgulayan Yılmaz, 16 yılda yapılanların 80 yılda yapılanlardan kat  kat fazla olduğunu bildirdi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın liyakatlı şekilde devlet yöneteceğine hiç  kimsenin şüphesinin olmadığını söyleyen Yılmaz, "Bu ana kadar sizin yüzünüzü kara  çıkartmadı, bundan sonra da sizin yüzünüzü kara çıkartmaz." dedi.

Sandığa gidenlerden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye oy vermelerini  isteyen Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bu ana kadar sizin iradenizi hiçbir zaman yere düşürmedik, milletin  gücünün üzerinde güç tanımadık. 15 Temmuz'da görüldü, milletin gücünün üzerine  güç tanımıyoruz. 4 Eylül Kongresi'nde ne söylemişse bu millet, yani milletin  gücünün üstünde güç yoktur, milletin iradesinin üzerinde de irade yoktur. Bunu  her zaman söyledik, söylüyoruz. Biz bunu söyleyince bazıları rahatsız oluyor,  dışarıdan da içeriden de rahatsız olanlar var. Gerçek gücün milletin olmasından  niye rahatsız oluyorsunuz. Bizim dışımızdaki partiler diyorlar ki  'cumhurbaşkanlığı sistemini istemiyoruz, geriye döneceğiz' ne istiyorlar  'parlamenter sisteme döneceğiz' diyorlar. Niye parlamenter sisteme dönüyorlar, bu  milletin elindeki yetkiyi almak istiyorlar. Nedir bu milletin elindeki yetki  hükümeti kurma yetkisi. Bunu size çok görüyorlar."

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy1