14.09.2017 16:50 | Son Güncelleme:
AA

Bakanlar Tüfenkci ile Fakıbaba Batman'da

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Merkez  Bankasının faiz oranlarını sabit tutmasına ilişkin, "Ekonomideki olumlu gidişatın  bir neticesi olarak faizlerin politikasını değiştirmemesi olarak görüyoruz.  Merkez Bankasının faiz politikaları açısından kendi içinde tutarlı olduğunu  görüyoruz." dedi.

Gümrük v e Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref  Fakıbaba, AK Parti Batman İl Teşkilatını ziyaret ederek, partililerle bir araya  geldi.

Tüfenkci, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 16 Nisan referandumundan  sonra dövizdeki oynaklığın azalması, istihdam, üretim, sanayi üretim endeksi ve  tarımsal üretimiyle büyümeye devam ettiğini söyledi.

Bütün dünyayı şaşırtacak şekilde geçen yıl hain bir darbe girişimiyle  karşı karşıya kalmalarına rağmen Türkiye'nin yüzde 5'in üzerinde büyüme  oranlarını yakaladığını vurgulayan Tüfenkci, yıl sonunda da yüzde 5'in üzerinde  büyüme rakamlarını yakalayacaklarını belirtti.

Yeni yıla daha da büyüyerek gireceklerini dile getiren Tüfenkci,  "Yeter ki bir ve beraber olalım, kardeşliğimize halel getirmeyelim." diye  konuştu.

"BU MİLLET HESAP SORACAK"

FETÖ üyelerinin yargılamalar sırasında tiyatro oynadıklarına dikkati  çeken Tüfenkci, hainlerin, dış güçlerin oyuncağı olanların 15 Temmuz'u bu millete  yaşattığını, hiç acımadan millete tank, tüfek ve topları yönelttiğini kaydetti.

"Unutmadık, unutturmayacağız. Bugün onlar yargılanıyorlar, ne kadar  tiyatro oynasalar da bu millet hesabını soracak. Hem de Allah'ın izniyle milletin  vicdanı karşısında da hesabını verecekler. Çünkü o kalkışmanın millete faturası  var. 60 milyara yakın millet bunun faturasını ödedi. O darbe ne hükümete ne Sayın  Cumhurbaşkanımızaydı bu tamamen millete karşıydı." diyen Tüfenkci, şöyle devam  etti:

"Milleti birbirine düşürmeye çalışanların ekmeğine yağ sürmekti bu ama  millet milli iradeye, Cumhurbaşkanına sahip çıktı. Bu millete ne kadar hizmet  etsek azdır. Bu millet necip bir millettir. İnsanlarımızın refah düzeyini  artırmamız lazım. Milli gelirimizi, refah, eğitim düzeyini artırmamız lazım. Hep  beraber 2019 seçimlerine kilitlendik. İnanıyoruz ki 16 Nisan'da bu millet nasıl  'evet' dediyse 2019'da da bu millet AK Parti diyecek. Millete güveniyoruz."

MERKEZ BANKASININ FAİZ ORANLARINI DEĞİŞTİRMEMESİ

Gazetecilerin Merkez Bankasının faiz oranlarını sabit tutmasına  ilişkin sorusu üzerine Tüfenkci, "Bunu esasında ekonomideki olumlu gidişatın bir  neticesi olarak faizlerin politikasını değiştirmemesi olarak görüyoruz. Ama aynı  zamanda Merkez Bankasının tedbirli hareket ederek önümüzdeki günleri de düşünerek  tedrici hareket ettiğini görmemiz bakımından da önemli. Biz üretimin de  desteklendiği ve ihracata dayalı büyümenin devamından, üretimin artışından  yanayız. Bu üretim artışlarının ihracata yansımasını da istiyoruz. Merkez  Bankasının faiz politikaları açısından kendi içinde tutarlı olduğunu görüyoruz."  değerlendirmesinde bulundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba da 2019'da hem yerel hem  başkanlık seçimlerinin kendilerini 2023'e götürecek en önemli basamak olacağını,  bu başarıyı yakalamaları gerektiğini anlattı.

Bunun AK Parti, Cumhurbaşkanı, bakanlar ve Batman için değil Türkiye  için önemli bir süreç olacağına işaret eden Fakıbaba, şunları kaydetti:

"Terör örgütlerine baktığımız zaman maşa olduklarını görüyoruz. Ama  sanki terör örgütleri maşa değil de birşey uğruna ortaya çıkıp mücadele ediyormuş  gibi. Ama halkımız bunu gördü. Bu ülke 80 milyonluk bir aile, Kürt, Türk, Çerkez,  Laz, Alevi olarak bir aileyiz. Bizler halkın hizmetindeyiz, halkın tırnağının  ucuna zarar gelse kalbimizde hissediyoruz. 2023'te herkese görevler düşüyor.  Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle biriz. Allah'tan başka hiçbir güçten  korkmayız. İlk imtihanımız 2019 seçimleriyle başlayacaktır. El ele verdiğimiz,  birlik içinde olduğumuz sürece hiçbir güç bize yetmeyecektir."

 "OLAYI NEFRETLE KINIYORUM"

Gazetecilerin tutuklu eski milletvekili Aysel Tuğluk'un vefat eden  annesi Hatun Tuğluk'un cenazesinde yaşananlara ilişkin sorusu üzerine Fakıbaba,  "Gerçekten üzgünüm, Allah rahmet eylesin. Bu olayı nefretle kınıyorum, bunun  provokasyon olduğuna inanıyorum. Güvenlik güçlerimiz bu konuda gereğini  yapacaktır. Biz 80 milyonluk bir aileyiz. Bu doğru bir olay değildir."  ifadelerini kullandı.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0