08.11.2017 02:30 | Son Güncelleme:
ANKARA Milliyet

Bakanlık darp edilen gaziler için devrede

Milli Savunma Bakanlığı, Ankara’da iki gaziyi darp eden şüphelilerden bakanlık olarak şikayetçi olunduğunu duyurdu. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’ndan yapılan açıklamada da “Bu olayın terör olayı olarak ele alınmasını istiyoruz” denildi

Milli Savunma Bakanlığı, Ankara’da iki gazinin darp edilmesi olayına karışan şüphelilerden bakanlık olarak şikayetçi olunduğunu ve gazilerin yanında davaya katılma talebinde bulunulduğunu duyurdu. Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada, gaziler İbrahim Kızılkaş ve Muzaffer Oktay ile ailelerinin pazar günü darbedildiği hatırlatıldı. 
Açıklamada, “Darp olayı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarına ve aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine karşı gerçekleştirildiğinden, şüphelilerden Milli Savunma Bakanlığı olarak şikayetçi olduk ve gazilerimizin yanında davaya katılma talebinde bulunduk” ifadelerine yer verildi. 

‘Terör eylemidir’
Öte yandan gazileri darp edenlere yönelik Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, 17 yaşındaki şüpheli O.Y. ile tutuklu Doğan Çiçek’in alkollü olduğu tespit edildi. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma genişletildi. Bu kapsamda, tutuklu şüpheliler Tamer Görkem ve Doğan Çiçek’in yanı sıra şüpheli O.Y. ile diğer üç şüphelinin terör bağlantısının araştırılmasına başlandı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar ise “Bu olayın terör olayı olarak ele alınmasını istiyoruz. Bu arkadaşlarımıza yapılan olay bizim kanaatimizce terördür” dedi. Olayın yalnızca trafik magandalığı olarak görülmemesi gerektiğinin altını çizen Aylar, “Avukatlarımız, girişimlerini pazartesi günü itibarıyla yaptılar. Davanın ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız ve olayın terör suçuyla bağdaştırılarak ceza verilmesini isteyeceğiz” diye konuştu. 
Aylar, benzer olayların bir daha yaşanmaması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan olayın takipçisi olmasını talep etti.

Oğlumun hayatından endişeleniyorumGazilere saldıranlardan Doğan Çiçek’in annesi Feyza Çiçek olayla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Gazilerimizden çok çok özür diliyorum. Tüm milletimizden, devletimizden özür diliyorum. Benim oğlum terörist olarak yargılanıyor, terörist muamelesi görüyor. Eşkiya deniliyor. Gelsinler, sorsunlar, baksınlar, araştırsınlar bizim terör örgütüyle alakamız yok. Ben oğlumun yanına hastaneye gitmeden önce ‘Geçmiş olsun’ demek için ailenin yanına gittim. Ama gazimizin eşi bana, ‘Sizler teröristsiniz’ dedi. Oğlum yaptığının cezasını elbette çekecek ama tehditler alıyoruz. Oğlumun hayatından dahi endişeleniyorum.” Baba Sayim Çiçek ise, Devlet Bahçeli’nin konuyla ilgili açıklamalarına tepki göstererek, “İki kez Devlet Bahçeli’nin kapısına gittim, beni içeri almadılar. Bizim terör ile bir ilgimiz yok. Kim ister çoluğunun çocuğunun gaziye vurmasını” ifadelerini kullandı. l DHA

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0