Yaşam
04.03.2010 - 00:23 | Son Güncelleme: 04.03.2010-0:25

Bakırköy’e ‘Beyaz Güvercin Hrant Dink’ sokağı

Bakırköy’de Hrant Dink’in yaşadığı sokağa ya da ortağı olduğu Beyaz Adam Kitabevi’ne yakın bir sokağa “Beyaz Güvercin Hrant Dink Sokağı” adı verilecek

Sitene Ekle
Bakırköy’e ‘Beyaz Güvercin Hrant Dink’ sokağı

NEDİM ŞENER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Ak Partili üyelerin oylarıyla reddedilen, Hrant Dink adının bir caddeye verilmesi önerisi, Bakırköy Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. Bakırköy’de Hrant Dink’in yaşadığı sokağa veya ortağı olduğu Beyaz Adam Kitabevi’ne yakın bir sokağa “Beyaz Güvercin Hrant Dink Sokağı” adı verilecek. Belediye Meclisi kararı, CHP’li Belediye Meclis üyesi Suat Polat’ın verdiği önerge üzerine aldı. Polat, önergesinde “19 Ocak 2007’de yönetmeni olduğu AGOS gazetesi önünde silahlı saldırı sonucu öldürülen, ülkesine bağlı, gerçek bir aydın, bu ülkenin birlik ve beraberliği için çalışmış, hayatını demokrasi mücadelesine adamış gerçek bir yurtsever gazeteci Hrant Dink adının ikametgâhının bulunduğu Şinasi Görülü sokağına, mümkün değilse, ortağı olduğu Beyaz Adam Kitabevi’nin bulunduğu sokağa veya uygun görülecek bir sokağa verilmesi” talebinde bulundu. Dün gündeme alınan önerge 22 CHP ve 5 Ak Partili üyenin oybirliğiyle meclisten geçti. Belediye Başkanlığı ismin verileceği sokağı belirleyerek onay için kararı İstanbul Valiliği’ne sunacak.

Etiketler:
Çanakkale Savaşları’nın sonunu getiren önemli çarpışmalara sahne olan iki koya verilen ad hangisidir?
©Copyright 2010 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.