31.08.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 31.08.2018-1:30 A-A+

BAKSI MÜZESİ’NDE KONSERBayburt Şair Zihni Sanat Alanı’nın açılışı, Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’yu aynı sahnede buluşturdu.

Bayburt Baksı Müzesi’nin bulunduğu alanda yapımı tamamlanan Şair Zihni Sanat Alanı, Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseriyle açıldı. Konuklar arasında Bayburt Milletvekili Fetani Battal, belediye başkanı Mete Memiş ve vali vekili Tamer Kılıç da vardı. Çoruh Vadisi manzarasıyla bütünleşen amfi tiyatroya sığmayan seyirciler, konseri mekanın yanındaki yamaçta dinledi. Amfi tiyatronun 500 kişi kapasiteli olduğunu belirten Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan,  “İnsanları gerçek anlamda yakınlaştıracak şey, sanat. Ne kadar çok paylaşabilirsek, barışı da o kadar yüceltiriz” şeklinde konuştu. Mekanda,14 Eylül’de Erdal Erzincan konser verecek. 25 Eylül’de ise ‘Yeteneğin Eğitimi’ konulu sempozyum gerçekleşecek.

‘Hizmette sınır yok’

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, çalışma hayatını ve anneliği bir arada devam ettiriyor. İş insanı, mutfakta bulaşık yıkarken çektirdiği karenin altına, “Annelik... Yaşamdaki en zevkli meslek olmakla birlikte, yaparak öğrenilen tek iş. Hizmette sınır yok” notunu yazdı.

Çeşme’de tatil keyfi

İpekyol’un Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Ayaydın, ailesiyle Çeşme tatiline devam ediyor. Gündüz, güneş ve denizin tadını çıkaran Ayaydınlar, akşam da Alaçatı gecelerinde eğlendi.

Veda zamanı

Hitay Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, tüm yazı Amerika Babson Üniversitesi’nden başarıyla mezun olan oğlu Kerim’le geçirdi. Kerim Hitay, önümüzdeki günlerde Amerika’ya dönüp iş hayatına başlayacak.

Türkbükü hatırası

İş dünyasının tanınmış mimarlarından Ural İkizler’in eşi Meral İkizler, Türkbükü’nde tatil yapıyor. Baba mesleğine gönül veren mimar Müge Gürel de, annesini yalnız bırakmıyor. İkili, önceki akşam bir davete katılmadan önce evlerinin balkonlarında hatıra fotoğrafı çektirdi.

50’nci yıl sürprizi

Uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company’nin ARGE Başkanı ve Türkiye’nin ilk parfümörü Erol Meşulam’ın 50’nci kariyer yılı, şirketin Gebze’de bulunan tesisinde kutlandı. Davete, Gülçiçek Kimya ve MG International Fragrance Company Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Mişel Gülçiçek ve CEO Aslan Gülçiçek de katıldı. Çalışanlarına, “Hepiniz benim ailemsiniz, nice 50 yıllara... Sizi çok seviyorum” sözleriyle teşekkür eden Meşulam, konuşmasının ardından 50’nci yıl pastasını kesti. Partide, Melis Sökmen sahne aldı.

Çubuk’ta Guinness denemesi

Çubuk turşusunun namını tüm dünyaya duyurmayı hedefleyen Çubuk Belediyesi, 13’üncü Uluslararası Kültür ve Turşu Festivali öncesinde, Guinness Rekorlar Kitabı’na aday oldu. Çubukabad Parkı’nda düzenlenen rekor denemesiyle, 1.5 tonluk özel bir kavanoza turşu kuruldu. Etkinliğe, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ın yanı sıra Çubuk Başsavcısı Mesut Güler, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Sahrap Soysal ve Dr. Mehmet Ender Saraç katıldı.

Gaziantep’e yardım

Mövenpick Hotel İstanbul, ‘Kilolarca İyilik’ adlı sosyal sorumluluk projesiyle Gaziantep Yığmatepe İlkokulu öğrencilerini destekliyor. Zincir, dünya üzerindeki 30’dan fazla Mövenpick Oteli’nin katılacağı, 1-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek projeyle, misafirlerini ihtiyaç sahiplerine en az bir kilo giyecek ve eğitim malzemeleri yardımında bulunmaya davet ediyor. İstanbul’da toplanan malzemeler, Yığmatepe İlkokulu’nda eğitim gören 25 öğrenciye ulaştırılacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bilgi YarışmasıBir yıl kaç mevsimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.