Gündem
29.03.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 29.03.2013-2:30

Balbay’ın kızı okulundan oldu

Ergenekon Davası sanığı CHP İzmir Milletvekili ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay’ın kızı Yağmur Balbay’ın Norveç’te katıldığı bir konferansta sarfettiği “Okulda teröristin kızı damgasını yedim” sözleri nedeniyle, okuduğu Özel Tevfik Fikret Lisesi’nden ayrılmak zorunda kaldığı bildirildi.

Sitene Ekle

ANKARA Milliyet


Yağmur Balbay’ın okuldan ayrılacağını ilk olarak Oda TV’de Müyesser Yıldız duyurdu. Yıldız yazısında, şunları kaydetti:
“Yağmur babasının tutuklanmasından sonra yaşadıklarını anlatırken, ‘Okulda teröristin kızı damgasını yedim’ demişti. İşte bu bir cümle Balbay ailesinin, özellikle de Yağmur’un hayatının altüst edilmesine yetti. Böylesine ünlü bir okul, Yağmur’un bu sözlerinden rahatsızlık duyup, küçücük bir çocuğa fatura çıkarıyor. Çok başarılı Yağmur, birdenbire tüm sınavlardan sıfır çekiyor! Aile 10 gündür kan kusuyor. ”  ‘Okuldan alacağım’
Balbay’ın eşi Gülşah Balbay Odatv’ye yaptığı açıklamada iddiaları doğrulayarak, “Biz bu olayın sessiz sedasız hallolmasını ve Yağmur’u yeni bir okula kaydettirmeyi planlıyorduk. Ancak ister istemez duyuldu. Okul yönetimi de duyulmasından rahatsız oldu. Şimdi kapılarını açtılar. Ama ne benim geri dönmeye ne de çocuklarımı onlara teslim etmeye niyetim var. Yağmur’la birlikte Deniz’i de okuldan alacağım” dedi.

Etiketler: Ergenekon
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi YarışmasıEski adı Seylan olan, Hint Okyanusu'nda yemyeşil bir çay adası ülke hangisidir ?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Haluk Bilginer hangi dizide rol almamıştır?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX