Sakarya

Yerel Haber
06 Ağustos 2017 - 12:22

Balkan Göçmenlerinin Hak Arama Mücadelesi

SAKARYA (AA) - Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, "Bulgaristan'daki zulüm yıllarının sorumluları mutlaka adalet önünde hesap vermelidir" dedi.

Hacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1980'li yıllarda Bulgaristan'da zulme, işkenceye uğramış soydaşlarının Balkanlarda Adalet, Haklar ve Kültür ve Dayanışma Derneğince (BAHAD) açılan davaya müdahil olacaklarını söyledi.

Eylülde görülecek davada Sofya'ya mahkeme salonuna giderek dernek üyelerinin haklı mücadelesine destek vereceklerini ifade eden Hacıoğlu, şunları söyledi:

"Bundan sonra açılan davalarında takipçisiyiz. Bulgaristan'daki zulüm yıllarının sorumluları mutlaka adalet önünde hesap vermelidir. Konferedasyon olarak Türkiye'nin ve balkan ülkelerinde yaşayan hemşehrilerimizin de nerede olursa olsun haklı sebeplerine sahip çıkacağız. Mahkemeler de müdahil olacağız. Önümüzdeki günlerde konfederesyonumuzda yeni akademisyen, hukukçu, iş adamı ve diğer dallardaki danışma kurulu çalışmalarımızın son aşamasına geldik. Önümüzdeki günlerde çalışmalarımıza başlayacağız."

SakaryaYerel Seçim Sonuçları

Sakarya Hava Durumu

22°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.