Baltık Denizi Anomalisi gizemini koruyor

Baltık Denizi Anomalisi, uzmanların dahi bir türlü çözemediği, açıklanamayan bir fenomen olmayı sürdürüyor. Peki Baltık Denizi Anomalisi nedir?

Baltık Denizi Anomalisi gizemini koruyor

UFO üssü mü?

Baltık Denizi'nde gizemi bir türlü çözülemeyen jeolojik bir özellik var. Bölgedeki jeolojik yapı, bilim insanları tarafından da açıklanamıyor.

İsveçli Ocean X dalış ekibi tarafından 7 yıl önce keşfedilen fenomenin sırrı, yapılan tüm araştırmalara rağmen çözülemedi.

Bu jeolojik yapının UFO olabileceği iddiaları da yer alıyor. Peki Baltık Denizi'nin İsveç ve Estonya açıklarında yer alan bölgesinde gerçekten bir UFO ya da UFO üssü olabilir mi?

Baltık Denizi'nde Millennium Falcon mu var?

Baltık Denizi'nde Millennium Falcon mu var?

Fenomeni keşfeden ve kendilerini 'hazine avcısı' olarak tanımlayan Ocean X ekibi için 2011 yılının yaz dönemi, deniz altındaki gemi enkazlarını tarayarak geçti. Ekip bu dönemde, Baltık Denizi'nin zemininde bulanık bir bölgenin olduğunu tespit etti.

Bulanık deniz radarı sonuçları incelendi ve bölgede tuhaf görünümlü ve doğal olmayan bir yapının olduğu anlaşıldı.

Çapı 60 metre kadar olan yapının, Star Wars serisindeki Millennium Falcon'a benzediği ve bu sebeple UFO olma ihtimalinin yüksek olduğu öne sürülüyor.

Bölgede, elektronik aletler ve uydu telefonları çalışmıyor!

Bölgede, elektronik aletler ve uydu telefonları çalışmıyor!

Ocean X ekibi üyesi profesyonel dalgıç Stefan Hogerborn, bahsi geçen bölgede teknolojik gereçlerin de arızalandığını, ekibin kameralarının ve uydu telefonlarının bozulduğunu söylüyor.

Paranormal olayları konu edinen internet sitesi Earth We Are One'a konuşan Hogerborn, bölgede çalışmayan elektrikli aletler ve uydu telefonlarının 200 metre ileride çalışmaya başladığını ve bu fenomeni doğrulamak için bölgeye tekrar gittiklerinde aynı durumla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ekibin diğer üyesi Dennis Asberg, bölgede son derece eşsiz bir keşif yaptıklarından emin. Asberg, Baltık Denizi'nin derinliklerinde sıra dışı bir şeyler olduğuna inanıyor.

UFO, denizaltı, üs, yanardağ? Kimsin sen?

UFO, denizaltı, üs, yanardağ? Kimsin sen?

İnternette yer alan bilgilerin doğruluğunu kontrol eden internet sitesi Snopes.com, Baltık Denizi'nin derinliklerinde bir UFO'nun ya da herhangi esrarengiz bir cismin varlığını gösteren bir kanıt olmadığını açıklıyor.

Baltık Denizi Anomalisi gerçekte ne? UFO, asteroid, yanardağ, Soğuk Savaş Dönemi'nden kalma bir denizaltı ya da bir üs? Bölgede derinlemesine bir araştırma yapılana kadar Baltık Denizi Anomalisi gizemini korumaya devam edecek.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak