04.10.2017 02:30 | Son Güncelleme:
KADİFE ŞAHİN

'Banka kurulmaz efsanesini yıktık'

QNB Finansbank’ın kurucusu ve tüm genel müdürleri 30. yıl gecesinde buluştu. Sanat dolu etkinlikte Hüsnü Özyeğin ve Ömer Aras ikilisi, banka hakkında ilgi çekici paylaşıma imza attı.

30’uncu kuruluş yıldönümünü özel bir geceyle kutlayan QNB Finansbank’ın, genç yetenekleri sanat severlerle buluşturduğu etkinlikte, bankanın kurucusu işadamı Hüsnü Özyeğin, 30 yıllık süre içerisinde Genel Müdür koltuğunda oturan Ömer Aras, Fevzi Bozer, Onur Umut, Sinan Şahinbaş ve Temel Güzeloğlu ile bir araya geldi.

Gecede plaket töreninde yaptığı konuşmada bankanın geçmişiyle ilgili hikayelere yer veren Özyeğin, bankanın 41 günde 24 kişi ile kurulduğunu anlattı. QNB Finansbank’ın şu anda Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunda oturan Ömer Aras’ın o dönemde bu yana bankada görev aldığını hatırlatan Özyeğin, 1987’de yaşanan kuruluşa ilişkin ilgi çekici bir olayı, Aras’a hitaben şu şekilde anlattı:

“Bir gün İnönü Stadı’nda oynanacak olan derbi maçına gitmek istedin. Çok iş vardı... Gitmesine gittin ama Allah da gitmeni istemiyordu. İzdihamdan stada giremedin ve bankaya geri döndün” dedi.

‘Ben mutlu değilim’

Ömer Aras ise, Yapı Kredi Bankası’nda çalışırken Hüsnü Özyeğin’in yanına giderek “Ben yaptığım işten mutlu değilim. Ya benim görevimi değiştirin ya da ayrılıyorum” dediğini ifade ederek, bundan sonra yaşananlar hakkında şunları söyledi:

“Hüsnü Bey hemen yanıt verdi. Hatta sorumu soruyla yanıtladı. “Aslında ben de ayrılacağım ve bir banka kuracağım. Benimle gelmek ister misin?” diye bana sordu. Hemen cevap vermedim. Bu teklifi akşam eve gittiğimde ailemle paylaştık. Annem o dönem hayattaydı, bizimle birlikte yaşıyordu. Bana döndü ve “Oğlum, bakmak zorunda olduğun iki oğlun ve eşin var. Bankada çalışılır, banka kurulmaz” sözleriyle tepki gösterdi. Ardından eşim Feyza, benimle aynı heyecanı paylaştı ve onun da desteğiyle çalıştığım bankadan ayrılarak Finansbank’ın kuruluşunda görev aldım.”

Artık sıra gençlerde!

30 yıl önce Hüsnü Özyeğin’in kurduğu Finansbank’ın temel ve değişmez prensiplerinden birinin kaliteli insan kaynağı olduğunu ifade eden Aras, “Hüsnü Bey banka genel müdürü olduğunda 32, ben genel müdür olduğumda 34 yaşındaydım. Biz yaptıysak gençler neden yapmasınlar?” dedi.

Müzisyene açık destek

Çağdaş Eğitim Vakfı ile birlikte genç müzisyenlerin dünyanın en iyi müzik okullarında eğitim almalarına destek olan QNB Finansbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, Türkiye’nin aydınlık geleceğine ve gençlere inandıklarını belirterek, “Biz insan odaklı düşünen, eğitime, kaliteli insan gücüne önem veren bir bankayız. Gençlere ve onların geleceğe yapacakları katkıya inanıyor ve onları destekliyoruz” dedi.

Genç yeteneklere fırsat

QNB Finansbank 6 genç müzisyene destek verecek: Berfin Aksu (1998) Keman sanatçısı. Beste Gürkey (2003) perküsyon sanatçısı. Elvin Hoxha GaniyevHoxha Ganiyev (1997) Keman sanatçısı. Iraz Yıldız (1997) Piyano sanatçısı. Merve Kocabeyler (1990) Arpist. Utar Artun (1987) Besteci.


 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0