14.06.2018 07:29 | Son Güncelleme:

Bankalar bugün açık mı? Kargo şirketleri bugün çalışıyor mu? (Arefe Günü)

Bankalar ve kargo şirketleri bugün açık mı? Bugün 14 Haziran arefe günü. Yarın Ramazan Bayramı başlıyor. Vatandaşlar, bugün bankalar ve kargoların açık olup olmadığını merak ediyor. Arefe günü kargolar ve bankalar çalışıyor mu?

Ramazan Bayramı geldi çattı. Yarın bayramın birinci günü. Bugün Ramazan Bayramı arefesi. 3,5 günlük tatil yapacak olan vatandaşlar bugün bankalar ve kargoların çalışıp çalışmadığını merak ediyor.

BANKALAR VE KARGO ŞİRKETLERİ BAYRAMDA AÇIK MI?

Bayram tatili bu yıl 14 Haziran Perşembe öğleden sonra başlayacak. Arefe gününde tüm kamu kurum ve kuruluşları yarım gün çalışacağı için bankalar ve kargo şirketleri de yarım gün mesai yapacak. 

AREFE GÜNÜ TATİL Mİ?

Dini bayram günleri arasında yer alan Ramazan Bayramı, Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre Arefe günü dahil toplamda 3,5 gün sürmektedir. Arefe günü, 

Resmi Gazete'deki bilgiye göre arafe yarım gün olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla kamu çalışanları için kurumların insiyatifinde idari tatil ilan edilmezse, 14 Haziran Perşembe günü saat 13.00'dan sonra tatil başlayacaktır.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN, TATİL KAÇ GÜN?

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 15 Haziran'da kutlanmaya başlanacak ve üç gün sürecek

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi - Perşembe

15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün - Cuma

16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün - Cumartesi

17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün -  Pazar

Bu habere ifade bırak
  • 4Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy6