Bartın

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 15:57

Bartın Devlet Hastanesi İhalesi

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesi yapım ihalesinin, 12 Aralık gerçekleştirileceğini bildirdi.

Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, yer tahsisi ve proje çalışmaları tamamlanan hastanenin yapım ihalesi ile ilgili Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’la görüşme yaptığını vurgulayarak, Demircan’ın, Bartın’a modern bir hastane kazandıracağını belirttiğini anımsattı.

Bartın 400 yataklı devlet hastanesi yapım ihalesinin 12 Aralık'ta Sağlık Bakanlığınca Ankara’da gerçekleştirileceğini ifade eden Tunç, şunları kaydetti:

"Merkez Şiremirçavuş Mahallesinde 127 dönümlük arsa üzerinde 12 katlı olarak inşa edilecek hastane, açık ve kapalı otoparkları ve diğer sosyal tesisleri ile birlikte 3 yılda tamamlanacak. Bartın'a iktidarlarımız döneminde 77 milyon lira tutarında sağlık yatırım gerçekleştirdik. 20 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus ilçe hastanesi, Bartın Devlet hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi yeni blok, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezini tamamladık. Amasra ilçe hastanesi de tamamlanma aşamasına geldi. 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesi ve diğer sağlık yatırımları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza ve Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan'a teşekkür ediyorum."

BartınYerel Seçim Sonuçları

Bartın Hava Durumu

19°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.