İzmir

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 11:05

Başarılarıyla İzmir'in Adını Tüm Türkiye'ye Duyurdular

IHA

Mersin’de düzenlenen Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında dereceye giren Bornova Belediyespor taekwondocuları, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’yı ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından Mersin’de düzenlenen Türkiye Kulüpler Taekwondo Şampiyonasına Bornova Belediyespor damga vurdu. 42 takımın katıldığı şampiyonada, Bornova Belediyespor taekwondocularından 63 kiloda Abdurrahman Erkek Türkiye birincisi oldu. 80 kilo kategorisinde Armağan Yardımcı Türkiye ikincisi olurken, 87 kiloda Berkin Nalçacı ile 68 kiloda Yusuf Ali Gök de kendi klasmanlarında Türkiye üçüncüsü oldu.
Elde ettikleri başarılarla Bornova’nın adını tüm Türkiye’ye duyuran sporcular, madalya ve kupalarıyla birlikte Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’yı ziyaret etti. Genç sporcular, spora verdiği desteklerden ötürü Başkan Atila’ya teşekkür etti. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da sporun öncelik verdikleri konulardan biri olduğunu belirterek “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte tamamladığımız Atatürk Kapalı Spor Kompleksi ve Bornova Stadı sadece ilçemize değil tüm şehir için önemli spor tesisleri haline geldi. İzmir takımlarımızın lig maçlarına ev sahipliği yapmanın yanı sıra uluslararası müsabakalar sayesinde de Bornovamız spor merkezi olma yolunda önemli adımlarla ilerliyor” dedi.
Bornova Belediyespor’un başarılarıyla da her zaman gurur duyduğunu ifade eden Başkan Atila, “Sporcularımız, kentimizi ulusal bir turnuvada başarıyla temsil etti. Aldıkları derecelerle de Bornova’nın sporda ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Hemen her spor dalında sporcu yetiştiren Bornova Belediyesporumuzu kutluyorum. Kulübümüz sayesinde çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarken sağlıklı yaşamalarına da katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.