Amasya

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 18:23

Başarılı Güreşçilerden Başkan Üçok'a Ziyaret

AMASYA (AA) - Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Bulgaristan'da yapılan Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonası'nda dünya 2.'si olan Nazif Barutçu ile dünya 3.'sü olan Mahmut Demir’i ödüllendirdi.

Başkan Üçok, kendisini ziyarete gelen güreşçileri tebrik ederek, elde edilen başarı dolayısıyla büyük gurur duyduklarını söyledi.

Her iki sporcunun da belediye bünyesinde kurulan Suluova Belediyespor Kulübünün sporcuları olduğunu ifade eden Üçok, şunları kaydetti:

"Kurduğumuz kulübümüzün amacı da budur. Yani spor için imkan sağlayıp ilçemizin bu yöndeki potansiyelini başarıya yönlendirerek ilçemizi ve ülkemizi layıkıyla temsil etmektir. Her iki şampiyonumuz da bunu başarmış ve güzel bir örnek olmuştur. Milli marşımızı okutarak bayrağımızı dalgalandıran başarılı sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyorum. İnşallah gençlerimize de rol model olurlar."

Üçok, daha sonra güreşçilere çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdi.

Ziyarette, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Abdulkadir Saraç ile Belediyespor Kulübü güreş antrenörü Hamdi Tuncer’de yer aldı.

AmasyaYerel Seçim Sonuçları

Amasya Hava Durumu

13°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.