09.10.2012 12:35 | Son Güncelleme: 09.10.2012-15:18

Başbakan'dan Diyarbakır Emniyet Müdürü'ne mikrofonda 'ayar'

Başbakan Erdoğan Ak Parti grup toplantısında "Ölen teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz" diyen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'e tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  “Dağda ölen bir teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz” sözleriyle gündeme gelen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven hakkında şunları söyledi:

“Elinde silah olan, kan döken, can alan, tehdidi ve tedhişi yöntem olarak benimseyen kimseye en küçük müsamahamız yoktur, olamaz. Eline silah alıp masum insanları katleden teröristlere karşı ‘İyi çocuklardı’ açıklaması yapanlara, katilleri masum, terörü mazur göstermeye çalışan hiçbir anlayışa prim vermedik, veremeyiz. Onlarla da el ele olamayız. Biz evlatlarımızı katleden ve bu mücadeleler esnasında ölen terörist için de ağlamadık, ağlamayız. Bunu açık ve net söylüyorum. Bu bizim insani ve vicdani görevimizdir. Bunu böyle bileceğiz. Biz kalkıp birilerini memnun etmek için bazı ifadeleri kullanamayız. Yerimizi iyi bileceğiz. Siyaseti bırakın siyasetçiler yapsın. Herkes kendi görevin yapacak. Terör örgütüyle mücadelemiz aynı kararlılıkla devam edecektir. Bu mücadelede tüm ölenlerimiz ağlama sebebimizdir. Onun için anaların gözyaşı dinsin diyoruz.”

KILIÇDAROĞLU DA DESTEK VERMEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in açıklamalarına destek vermedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ölen teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz" diyen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'e tepki gösterdi.
 
 Polis müdürünün sözleri tartışılmaya devam ediyor. Yankı uyandıran açıklamalara ana muhalefetin lideri destek çıkmadı. CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın konuğu olan Kılıçdaroğlu'na Emniyet Müdürü'nün açıklamalarını nasıl karşıladığı soruldu.


 
 "TOPLUMU BÖLEN SÖYLEM"
 
Kılıçdaroğlu da, ''Emniyet müdürlerinin görevi nedir? Toplumun güvenliğini sağlamak. Bu söylem başlangıçta insani gibi görünse de toplumu bölen bir söylemdir" dedi.
 
 "GENELKURMAY BAŞKANI AĞLAYACAK ÖBÜRÜ BAŞLAYACAK AĞLAYACAK"
 
CHP lideri, "Şehit aileleri ne diyecek buna. Emniyet müdürlerinin bu tür bir açıklama yapma gereği hiç yoktur. Genelkurmay Başkanı ağlayacak, öbürü başlayacak ağlayacak. Bu ülkede bir de ağlamayan ama ülkenin sorunlarına sahip çıkan birisine ihtiyaç var. Şehit cenazeleri geliyor birisi ağlıyor, öbürü gelecek öbürü ağlayacak, bu ülkenin sorunlarını kim çözecek'' diye konuştu.

Bahçeli: 'Diyarbakır Emniyet Müdürü görevden alınsın'
Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in, 'Dağda ölen teröristlere ağlamıyorsanız insan değilsiniz' sözlerine sert tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli, ''Diyarbakır Emniyet Müdürü görevinden alınmalıdır'' dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Diyarbakır Emniyet Müdürü'nün yaptığı açıklamalara sert tepki gösteren Bahçeli, ''Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Recep Güven’in akılları durduran ve vicdanları kanatan açıklamaları gazete ve ekranlarda fazlasıyla yer bulmuştur. Bu zatın, 'Dağda ölen teröristlere ağlamıyorsanız insan değilsiniz' sözleri gündemin baş köşesine oturmuştur. Mademki teröristlere ağlamayan insan değildir, o halde bu salonda insan da bulunmamaktadır. Diyarbakır Emniyet Müdürü görevinden alınmalıdır. Eminim ki Türk Polis Teşkilatı’nın düşünceleri ve beklentisi de bu yönde olacaktır'' dedi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0