GündemRSS
18.06.2013 - 12:11 | Son Güncelleme: 18.06.2013-13:19

Başbakan Erdoğan Son Dakika Açıklaması

Başbakan Erdoğan Son Dakika Açıklaması.

Sitene Ekle
Başbakan Erdoğan Son Dakika Açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı eylemlerinin ardından yapılan AK Parti mitinglerinden sonra, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;
 
Gerek Sincan'da gerekse Kazlıçeşme'de farklı partilerden vatandaşların iştirakleri de bizleri sevindiriyor. MHP'den, BDP'den Saadet Partisi'nden vatandaşların mitingimize gelerek yakıp yıkmaya, teröre karşı çıkması bizleri gururlandırdı.
 
Kazlıçeşme'deki 1 milyonu aşkın insan demokratik tepkisini ortaya koyduktan sonra kimseyi rahatsız etmeden dağılmıştır. İşte demokrasi budur, demokratik hak kullanılması budur.
 
Bizim kimseye demokratik hakkını hukuk içinde kullanma diye bir yaklaşımımız yok. Yap fakat hukuk çerçevesi içinde yap. Bunun dışına çıktığın anda farklı insanların hukuk alanlarına tecavüzdür ki işte burada sıkıntı yaşanıyor.
 
Bizlere sürekli Taksim'deki insanların mesajını aldın mı, diye soranlar Sincan'daki insanların Kazlıçeşme'deki 1 milyonu aşkın insanın mesajını alabildiler mi?
 
Anlıyorum ki bazı TV kanallarında yorum yapıyorlar. Hala bu mesajı alamayanlar var. Şimdi bir husus var. 3 haftadır hem milletimize hem dünyaya çok farklı bir Türkiye fotoğrafı verilmek istendi. İstanbul'da Taksim, Ankara'da Kuğulu Park, İzmir'de Alsancak sanki 76 milyonun tamamının ortak bir tavrı gibi gösterildi. Bu, son derece örgütlü bir biçimde yapıldı.
 
Dikkat edin Taksim'de kamu binalarına, polislere çok ağır şiddet uygulanırken bu vandallık belli süzgeçlerden geçirilerek masum bir demokratik eylem gibi lanse edildi. Her şey çok profosyonelce hazırlanmıştı. Twitter, videolar dezenformasyon adım adım uygulanacaktı. Bazı yerli ve yabancı çevreler bu tertibin içindeyken, olmayanları da bu tertibe çekecek hazırlıklar önceden yapılmıştı. Yurtdışında ördek avında tekneden düşerek yaralanan kişisinin fotoğrafı, panzerin altında kalmış gibi gösterildi.
 
Suriye'de yaralanan bir kişi, CHP'nin provokatör vekilleri tarafından Taksim'de yaralanmış gibi gösterildi. Üzerinde beyaz önlük olan zanlı "doktorlar gözaltına alınıyor" haberine maruz kaldı. Çocukların yaşlıların şiddete uğradığı anlatıldı. Elinde sapan olan, molotof olanlar ya polis ya da sempatik eylemci olarak lanse edildi.
 

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.