Siyaset
01.03.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 28.02.2013-22:12

BAŞBAKAN ERDOĞAN VE ÖCALAN KOALİSYONU!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Abdullah Öcalan’ın İmralı’da BDP’lilerle yaptığı görüşmeye ait tutanaklar için, “Demokrasimiz için utanç verici. PKK ve bebek katili demokrasimizi tarif etme, anayasa yapma irademizi kendinde bulma cüretine kadar getirilmiştir. Bunun mimarı Recep Tayyip Erdoğan. Atatürk’ün milli mücadeleyle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Başbakan ve Öcalan ile yeni bir Cumhuriyet kurma iddiasına kadar gitmiştir. Sevr’i bugün PKK aracılığıyla milletimize dayatıyorlar. Gizli imzalanmış protokolle Erdoğan ve Öcalan, AKP ve BDP koalisyonu var” dedi.

Sitene Ekle
BAŞBAKAN ERDOĞAN VE ÖCALAN KOALİSYONU!

ANKARA Milliyet


Vural, düzenlediği basın toplantısında, İmralı’nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti’nin umudu haline geldiğini savunarak, “Geldiğimiz bu nokta demokrasimiz için utanç verici. PKK ve bebek katili demokrasimizi tarif etme, Anayasa yapma irademizi kendinde bulma cüretine kadar getirilmiştir. Bunun mimarı Erdoğan” diye konuştu.


Görüşmelerle ilgili ıslak imzalı başka tutanaklar olduğunu iddia eden Vural, Öcalan’ın da Başbakan’ın da sürecin devam ettirilmemesi halinde terörün devam edeceği konusunda milleti tehdit ettiğini belirtti.  Vural, AK Parti’yi teröre hizmet etmekle suçladı.

Etiketler: haber, haberler, Anayasa
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi YarışmasıBoks işini yapan sporcuya ne ad verilir?
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Doğanın neden olduğu yıkıma ne denir?

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX