Siyaset
07.12.2011 - 09:30 | Son Güncelleme: 07.12.2011-10:19

Başbakan'ın yurtdışı gezi harcırahları kanunla belirlenmektedir

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışı gezileri ve harcırahlarını soran CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek’e, Harcırah Kanunu’nu adres gösterdi.

Sitene Ekle

Bozdağ, "Yurt dışı görev ve yolluklar konusunda kurallar, 6245 sayılı Harcırah Kanunu ile belirlenmiştir. Sayın Başbakan’ın yurt dışı görev ve harcırahları ile ilgili bütün işlemler, 6245 sayılı Harcırah Kanunu çerçevesinde yapılmaktadır" dedi.

-BAŞBAKAN’IN YURT DIŞI GEZİLERİNİ SORDU-

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "Başbakan olarak görev yaptığınız süre içerisinde kaç yurt dışı gezisine katıldınız? Günübirlik yaptığınız seyahatler dahil olmak üzere görev sürenizde ne kadar yurt dışında bulundunuz? Başbakan olarak görev yaptığınız süre içerisinde yurt dışı gezileriniz için şahsınıza ödenen harcırah miktarı nedir?" diye sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Yurt dışı görev ve yolluklar konusunda kurallar, 6245 sayılı Harcırah Kanunu ile belirlenmiştir.

Sayın Başbakanın yurt dışı görev ve harcırahları ile ilgili bütün işlemler, 6245 sayılı Harcırah Kanunu çerçevesinde yapılmaktadır" dedi.

-DİBEK: "BAŞBAKAN’IN YURT DIŞI ÇIKIŞ SAYISI VE MALİYETLERİNİ HÜKÜMET GİZLİYOR"-

Soru önergesine verilen yanıtı ANKA’ya değerlendiren Dibek, "Başbakan’ın yurt dışına çıkış sayıları ve maliyetlerini hükümet gizlemektedir. Hükümet neden korkmaktadır? Namuslu vatandaşlarımızın verdiği vergilerin nereye gittiği öğrenmeye hakkı vardır. Başbakan halkımızdan neden bilgi saklamaktadır? Başbakan neden korkmaktadır? Bu soruların yanıtı gelene kadar bu soruları sormaya devam edeceğiz. Önergeyi tekrarlayarak Meclis Başkanlığı’na veriyoruz" iddiasında bulundu.


Etiketler:
Bilgi YarışmasıBir geminin idaresinden sorumlu kişiye ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    İskenderi ile meşhur olan ilimiz hangisidir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX