14.06.2018 16:44 | Son Güncelleme:
AA

Başbakan Yıldırım: FETÖ'cüler şimdi Amerikan bayrağı öpüyor

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Milleti dinle, imanla aldatmaya çalışan FETÖ'cüler, şimdi Amerikan bayrağını öpüyorlar. Bunların gerçek kimliği ortaya çıktı. Kiliselerde toplanıp dua ediyorlar, kiliselerden medet umuyorlar." dedi.

 Yıldırım, Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde kanaat önderleri  ve STK temsilcileriyle buluştu.

Burada konuşan Yıldırım, İstanbul'a sevdayla bağlı olduklarını ve  başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ömürlerinin en güzel  günlerini bu şehirde geçirdiklerini anlattı.

Seçimlere 9 gün kaldığını hatırlatan Yıldırım, bugün de Sancaktepe'nin  desteğini almaya geldiğini kaydetti.

Yıldırım, Sancaktepe'nin bu seçimin Türkiye için öneminin farkında  olduğunu ifade ederek, bu salondaki insanların da bunu gösterdiğini söyledi.

Gençlerin 16 yıl boyunca bu memleketi şaha kaldırmak için verdikleri  mücadelede hep kendileriyle beraber olduğuna işaret eden Yıldırım, Recep Tayyip  Erdoğan'a, AK Parti'ye bu kutlu yürüyüşe sahip çıktığı için Sancaktepe'ye bir kez  daha teşekkür etmek istediğini anlattı.

Yıldırım, 15 Temmuz'da doğrudan Türkiye'nin varlığına kasteden FETÖ  örgütüne karşı 81 milyonun bir ve beraber olduğuna dikkati çekerek, "Sizler  Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi o gece ay yıldızlı bayrağımızı indirtmediniz,  ezanlarımızı dindirtmediniz, Cumhurbaşkanımıza, milletin adamına, hükümetimize,  demokrasimize sahip çıktınız." diye konuştu.

"Şimdi Amerikan bayrağını öpüyorlar"

Salondakilerin "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı üzerine,   "Şehitler bizim başımızın tacıdır" diyen Yıldırım, "Şehitlerimiz sayesinde huzur  ve rahat içinde milletimiz yaşıyor. Doğu'da, Batı'da Güney'de, Kuzey'de,  elhamdülillah, bayrağımız artık her yerde dalgalanıyor. O gece hainlere diz  çöktürdünüz." dedi.

  Anadolu Ajansı'nın ABD'deki FETÖ üyelerinin ABD bayrağını öpüp  kilisede toplanmalarına ilişkin haberine işaret eden Yıldırım, "O milleti dinle  imanla aldatmaya çalışan FETÖ'cüler, şimdi Amerikan bayrağını öpüyorlar. Bunların  gerçek kimliği ortaya çıktı. Kilisede toplanıp dua ediyorlar, kiliselerden medet  umuyorlar. Yıllarca Müslümanın parasını, pulunu, hayrını, hasenatını, toplaya  toplaya günün birinde döndü geldiler, silah olarak, tank olarak bu milletin  üzerine mermiler, yağdırdılar. Alçak bunlar alçak." ifadelerini kullandı.

"Aramıza fitne fesat sokmaya çalışanlara fırsat vermiyoruz"

Bu ülkenin iyiliğini istemeyenlerin oyunlarının bitmediğini aktaran  Yıldırım, Türkiye'nin üzerinde yeni bir planın olduğunu söyledi.

  Bu planın da emperyal devletlerin Türkiye'nin güneyinde kurmaya  çalıştıkları terör devleti olduğunu aktaran Yıldırım, "Bununla akılları sıra  Türkiye'yi terbiye edecekler. Türkiye'nin enerjisini boşa tüketecekler ve  bölgedeki emellerine ulaşacaklar. Bunu yaparken nasıl yapıyorlar? Kürt  kardeşlerimizin, Kürt vatandaşlarımızın kanı, canı üzerinden yapıyor. Kürtler,  Türkler hangi mezhepten, hangi meşrepten olursa olsun, biz kardeşiz, Rabbimizin  yarattığı kullarız. Onun için biz bin yıldır bu topraklarda kader birliği  yapmışız. Savaşlarda beraber olmuşuz, sevinçte beraber olmuşuz, zor günlerde de  iyi günlerde de hep beraber olmuşuz. Aramıza fitne fesat sokmaya çalışanlara  fırsat vermiyoruz." şeklinde konuştu.

"Kürtlerin tek sorunu var, o da PKK'dır" diyen Yıldırım, şunları  kaydetti:

"PKK bölücü terör örgütünden başka Kürtlerin bir sorunu yoktur.  Kürtlerin diğer bir sorunu da PKK'ya iradesini teslim etmiş siyasi uzantılardır.  Yapmamız gereken bunları Kürtler ile aramızdan çıkarmaktır. Bakın yıllardır  köyler boşaltıldı, insanlar göçe zorlandı. 'Kobani olayları' dediler, bahaneler  uydurdular, orada 53 masum insanımızın hayatına mal oldular. Çukur ve hendek  siyasetinde şehirler, köyler, kasabalar yerle bir edildi. 50 ton patlayıcı ile 16  masum vatandaşımızın kanına girdiler. Peki bu mudur, Kürtlerin sorununa sahip  çıkmak?"

 Bölücü terör örgütüyle mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Yıldırım,  "Bağımsızlığımız, bayrağımız, vatanımız, devletimiz ve milletimiz için yapıyoruz,  yapmaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kürtlerin ve Türklerin etle tırnak gibi olduğunu dile getiren  Yıldırım, "Hepimiz kardeşiz. Bizi, birbirimize düşürmeye çalışan kalleşlerden de  teker teker hesap soruyoruz. Yurt içinde terör belasını gündemimizden çıkardık.  Şimdi sıra dışarıdaki uzantılarında. Nasıl Afrin'de kafalarını ezdiysek, nasıl  Fırat Kalkanı'nda aynı şeyi yaptıysak şimdi de Kandil'de, Kandil'i başlarına  yıkacağız. Bir daha bu alçakların milletimize zarar vermemesi için ne  gerekiyorsa, her türlü tedbiri alacağız." şeklinde konuştu.

   Binali Yıldırım, "Bu millet bunlara prim vermez. Asla oyuna  gelmeyeceğiz. Gün birlik günüdür. Gün kardeşlik günüdür. Gün, bir olmak, iri  olmak, diri olmak ve birlikte Türkiye olmak günüdür." dedi.

  "Cumhur İttifakı nereden çıktı?" diye soran Yıldırım, şunları söyledi:

"Cumhur İttifakını çıkaran alçak darbe girişimidir. Türkiye'nin beka  meselesi var. Onun için Yenikapı ruhu ile başlayan, daha sonra darbeleri,  vesayetleri, kumpasları, krizleri üreten bu hükümet sistemini değiştiren bir  süreçtir. O arada MHP ile birlikte hareket ettik. Meclis'te Türkiye'nin 94 yıllık  yönetim sistemini değiştirdik. Niye değiştirdik? Bu çift başlı sistem, 1960  darbesini getirdi, 1970 muhtırasını getirdi, 1980 darbesini, 28 Şubat'ı, 27 Nisan  elektronik e-muhtırasını getirdi, 17/25 Aralık yargı darbe girişimini getirdi ve  nihayetinde 15 Temmuz alçak darbe kalkışmasını getirdi. Bundan kim kaybetti?  Türkiye kaybetti. Türkiye, eğer bu darbeleri yaşamasaydı, bugün dünyanın 16 büyük  ekonomisi değil, dünyanın 7. ekonomisi olacaktı. Hedefimiz zaten 10 ülke arasına  girmek değil mi? Çoktan girmiştik, bu müdahalelerden gecikti. Son 15 yılda çok  telafi ettik. 15 yılda 4 basamak birden atladık ama yetmez. Geçen 80 yılın hesabı  ne olacak? Kim verecek? O 80 yılda sahnede olanlar, o vesayet ve müdahalelerin  parçası olanlar, şimdi çıkmış nutuk atıyorlar."

   "Yatıyorlar, kalkıyorlar 'Recep Tayyip Erdoğan' diyorlar"

Cumhurbaşkanı adaylarının hiçbirisinin yapacak bir şey söylemediğini  dile getiren Yıldırım, "Hiçbirisi bu ülke için yapacak bir fikri olduğunu  söylüyor mu? Yatıyorlar, kalkıyorlar 'Recep Tayyip Erdoğan' diyorlar. Dertleri,  Recep Tayyip Erdoğan. Birisi ayağını kaldırıyor, öbürü aynı yere basıyor. 'Recep  Tayyip Erdoğan'ı indirelim de ne olursa olsun' bundan başka hiçbir şey  söylemiyorlar. Ne tesadüf ki, yurt dışında diğer bazı dost bildiğimiz bazı  ülkeler aynı şeyi söylüyor. Bu bir tesadüf mü acaba? İyi düşünmemiz lazım. Onlar  da diyorlar, 'Türkiye ile bir problemimiz yok ama Recep Tayyip Erdoğan gitsin'  Recep Tayyip Erdoğan giderse istedikleri gibi Türkiye'ye ayar vereceklerini  düşünüyorlar. Bu millet buna müsaade eder mi? Sancaktepe müsaade eder mi? Gençler  müsaade eder mi?" ifadelerini kullandı.

  Türkiye'de yaptıkları icraatlar hakkında bilgi veren Yıldırım,  muhalefette olanların derdinin Türkiye'ye hizmet etmek olmadığını belirterek,  şöyle konuştu:

"Aslında bunların durumuna acıyorum. Önlerine evrakları seriyorlar ve  'Acaba ne vadedelim?' diyorlar? 'Acaba yol mu yapsak?' diyorlar, bakıyorlar AK  Parti yapmış. Türkiye'yi baştan başa yollarla donatmışız. Yolları böldük,  hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük,  Türkiye'yi birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye'yi böldürmeyiz. Bunu herkes  böyle bilsin. Baktılar orada bir şey yok, bu sefer de 'Hastane yapalım' diyorlar.  O da yapmış. 'Okul yapalım' diyorlar. Okullarda bitmiş. Ondan sonra, dönüyorlar,  'TOKİ, gençlik merkezi, stat, yapalım' diyorlar. Hepsi yapılmış. 'Metro,  Marmaray, Avrasya, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, dünyanın en büyük havaalanı,  Osmangazi Köprü' yapılmış. 'Osmangazi Köprüsü pahalı yapılmış' diyor. En pahalı  hizmet, olmayan hizmettir. Bunu herkesin bilmesi lazım. Muharrem İnce'nin  Osmangazi Köprüsü'ne laf etmesine aldırış yapmayın. Açılır açılmaz, en önce o  geçti. Bunların en büyük faaliyeti budur. Hem istemezler hem de en önce onlar  kullanırlar. Nasıl kullanmasın kardeşim? 6 dakika köprüyü geçecek 40 dakikada  Sancaktepe'ye gelecek. Böyle bir rahatlık var mı dünyada?"

Muhalefet adaylarının yapacak bir şey bulmadıklarında sinirlendiğini  belirten Yıldırım, "Gençlere sağlık hizmeti getirelim' diyorlar. Bakıyorlar  yapılmış, bu sefer sinirleniyorlar. Bunların dikili taşı da dikili ağacı da yok.  Şimdi bakıyorlar ki, söylenecek bir şey yok, her şey yapılmış sinirleniyorlar.  Sinir krizi geçiriyorlar. O zaman da 'Biz bu yapılanları yıkalım' diyorlar.  Başlıyorlar yıkmaya. Külliyeyi yıkıyorlar. 'Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız'  diyorlar. 'AK Parti ne yaptıysa yıkacağız' diyorlar. Bunların adı yıkım ekibidir.  Bir yapım ekibi var, bir de yıkım ekibi var. Türkiye, tercihini her zaman doğru  yönden yana yapmıştır. Yapım ekibine durmak yok, yıkım ekibini yolcu etmek. Yıkım  ekibini sandığa gömecek miyiz? AK Parti'yi sandıktan zaferle çıkaracak mıyız?"  dedi.

  Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasını Sancaktepe için yapılanları  anlatarak noktaladı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0