09.11.2017 10:11 | Son Güncelleme:

Başbakan Yıldırım: FETÖ'ye bağlı okullar ile kültür merkezlerinden uzak durun

Başbakan Binali Yıldırım, "Feto bir din adamı değil, eli kanlı bir teröristtir. DEAŞ ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur. İkisi de İslam dininin kutsal değerlerini, Peygamber efendimizin sünnetlerini ayaklar altına almıştır. İkisi de Müslümanları katletmektedir. FETÖ'ye bağlı okullar ile kültür merkezlerinden uzak durun.  FETÖ yandaşlarını aranıza almayın ve bu insanların sizleri yanıltmalarına asla  izin vermeyin" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'deki temasları kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı  tarafından yaptırılan Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi Camisi  Külliyesi'ni ziyaret etti. Maryland eyaletinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2  Nisan 2016'da açılışı yapılan Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi Camisi  Külliyesi'nde incelemelerde bulunan Yıldırım, Müslüman toplum temsilcilerine  seslendi.

 Sözlerine, 5 Kasım'da Teksas eyaletinde yaşanan terör saldırısında  hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyerek  başlayan Yıldırım, bu ve buna benzer her türlü saldırıyı şiddetle kınadıklarını  bildirdi. Yıldırım, "Buradan bir kez daha vurgulamak isterim ki hiç bir ülke  terörden, terörün yıkıcı etkilerinden muaf değildir." dedi.

 FETÖ ASKER KILIĞINA BÜRÜNMÜŞ BİR HAİNDİR

 Geçen yıl 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kanlı bir  darbe girişiminde bulunmak istediğini hatırlatan Yıldırım, "Ordumuza ve  devletimize sızmış hainler 250 vatandaşımızı gözlerini kırpmadan katlettiler. 2  bin 193 vatandaşımızı da yaraladılar." ifadesini kullandı. FETÖ'nün asker kılığına bürünmüş hainlerinin, tankları insanların  üzerine sürdüğünü, uçaklarla Meclisi bombaladığını ve vatandaşları öldürdüğünü  vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

 "Şükürler olsun ki kahraman Türk milleti Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla  meydanlara indi, alçaklara karşı gereken dersi verdi ve bu darbeyi püskürttü.  Geçen 1,5 yıllık süre içinde hukuk sınırları içinde bu eli kanlı terör örgütünün  gizli yapılarını deşifre etmeye devam ediyoruz. Bu millete yapılan her kötülüğün  hesabını tek tek soracağız. Tabii bu süreçte, ülkemizde etkinliğini kaybeden bu  örgüt uluslararası boyutta bir aklanma faaliyetini sürdürmekte ve Türkiye'ye  yönelik karalama kampanyalarına da tüm hızıyla devam etmektedir. Ülkemizdeki  vatandaşlarımız FETÖ'cü teröristlerin yürüttüğü bu algı oyunlarının farkındadır.  Ben aynı şekilde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın da bu algı oyunlarından  etkilenmediklerini biliyorum."

"DEAŞ İLE FETÖ ARASINDA HİÇBİR FARK YOKTUR"

 Başbakan Yıldırım, hiçbir provokasyonun kardeşliğimizi bozamadığını ve  bozamayacağını ifade etti. 

    Yıldırım, şu değerlendirmelerde bulundu:"Dinimizi, değerlerimizi istismar edenlere bir daha fırsat  vermeyeceğiz. Elbette bu süreçte bütün Müslüman aleminin ve sizlerin hayır  dualarını hep hissettik ve bundan büyük güç aldık. Bu hain darbe girişimini  planlayan ve icra eden, halen ABD'de yaşayan Fetullah Gülen, onlarca yıl kendini  ılımlı bir İslam alimi olarak tanıttı ve iyi niyetli bir çok Müslümanı sömürdü,  kandırdı. Aslında amacı Türk devletine sızmak ve ele geçirmekti. En kötüsü de bu  hain emellerine ulaşmak için Müslümanları çekinmeden gözlerini kırpmadan  katletti. Feto bir din adamı değil, eli kanlı bir teröristtir. DEAŞ ile FETÖ  arasında hiçbir fark yoktur. İkisi de İslam dininin kutsal değerlerini, Peygamber  efendimizin sünnetlerini ayaklar altına almıştır. İkisi de Müslümanları  katletmektedir. İkisi de Müslüman ülkelerin huzuruna göz dikmiştir."

 Türkiye'nin dostları olarak Amerika'daki Müslüman toplumundan da  FETÖ'ye bağlı okullar ile kültür merkezlerinden uzak durmalarını isteyen Başbakan  Yıldırım, "FETÖ yandaşlarını aranıza almayın ve bu insanların sizleri  yanıltmalarına asla izin vermeyin." çağrısında bulundu. Yıldırım, FETÖ elebaşı Gülen'in yaptıklarının hesabını adalet önünde  vermesi amacıyla ABD makamlarından iadesini istediklerine dikkati çekerek,  şunları kaydetti: "Bu konudaki süreç halen devam etmektedir. Bu konuda bugüne kadarki  yardımlarınızın sürmesini bekliyoruz. Nitekim yine geçen yıl 17 Temmuz ve 7  Ağustos'ta Beyaz Saray'ın önünde Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi'nin FETÖ'yü  protesto etmek ve Fetullah Gülen'in iade edilmesi çağrısında bulunmak üzere  düzenlediği gösterilerde siz Müslüman kardeşlerimiz bizleri yalnız bırakmadınız.  Sizlerin desteği, ABD kamuoyuna ve medyasına yönelik çok önemli bir mesaj  olmuştur. Böylelikle Fetullah Gülen'in bir İslam düşünürü olmadığını, siyasi güç  peşinde koşan sinsi bir hain olduğunu belki daha iyi anlayacaklardır." Ziyarette Başbakan Yıldırım'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da eşlik etti.

  

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0