15.04.2019 08:15 | Son Güncelleme:
İstanbul

Basın Konseyi 32 yaşında

Basın Konseyi 32’nci kuruluş yıldönümünü, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç’in ev sahipliğinde Caddebostan Büyük Kulüp’te gerçekleştirilen gecede kutlandı.

Basın Konseyi Yüksek Kurul üyeleri, Basın Konseyi Dayanışma ve Geliştirme Vakfı üyelerinin hazır bulunduğu geceye, gazeteciler cemiyetleri ve derneklerinin başkanları ile basın, siyaset, hukuk ve üniversitelerden tanınmış çok sayıda davetli katıldı.

Başarılı çalışmalar

Türenç yaptığı konuşmada, Basın Konsey’inin hem yurt içinde hem uluslararası alanda başarılı çalışmalar yaptığını anlattı. Türenç, bu süreçte Basın Konseyi’nin karşılaşılan tüm sorunların aşılması için umutla çabalarını sürdürdüğünü söyledi.
Dünya Basın Konseyleri Birliği’nin kurucu üyesi olan Basın Konseyi’nin, Avrupa Bağımsız Basın Konseyleri Birliği’ne kabul edildiğini ve Balkan Ülkeleri Basın Konseyleri Birliği’nin de üyesi olduğunu belirten Pınar Türenç, “Türk medyasını dünyada Basın Konseyi temsil etmektedir. Bununla da gurur duymaktayız” dedi.

Basın Konseyi Onursal Başkanı Oktay Ekşi de gecede yaptığı konuşmada Basın Konseyi’nin nasıl kurulduğunu ve yaptığı çalışmaları anlattı. Kuruluş çalışmaları sırasında Basın Konseyi’nin 15 gün bile yaşamayacağını öne sürenler olduğunu kaydeden Ekşi, “Basın Konseyi bugün 32 yaşında ve basınımızın çok önemli bir kuruluşu” dedi. 

Oktay Ekşi, eski arşivleri tararken Basın Konseyi ile ilgili çok sayıda belgeye ulaştığını ve bunları bir kitap olarak hazırlamayı sürdürdüğünü de kaydetti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0