Ankara

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 10:56

Başkan Ak'tan Çat Kapı Ev Ziyareti

IHA

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören sakinlerine çat kapı ev ziyareti yaparak şaşırtmaya devam ediyor.
Şentepe Mahallesinde torunuyla birlikte gecekonduda yaşayan 69 yaşındaki Zülbiyan Keçeli’ye konuk olan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Bir ihtiyacınız olup olmadığını sormaya, hayır duanızı almaya geldik” dedi. Ak, daha sonra Ahmet Can (4), Yunus Emre (6) ve Batuhan (14) adında üç çocuk sahibi Barış (40) ve Ferda Solak (32) çiftinin evine konuk oldu. Evin en büyük oğlu Batuhan’ın bisiklet istediğini de geri çevirmeyen Ak, “Sana bisiklet sözü veriyorum ama dikkatli sürecek ve derslerini de ihmal etmeyeceksin” öğüdü verdi.
Başkan Ak’ın son çat kapı ev ziyareti ise 15 Temmuz Gazisi Yasin Sertkaya’nın evi oldu. Emine ve Halil Sertkaya çiftinin en küçük oğlu Yasin Sertkaya, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını şöyle anlattı; “O gece otostop çekerek Kızılay’a gittik. Orada Genelkurmayın kapısını zorlarken içeriden ateş ettiler, yaralandım, hala da vücudumda şarapnel parçaları duruyor. Sinire denk geldiği için alamıyorlar, onlarla yaşamaya devam edeceğim.” Başkan Ak, “O şarapnel parçalarını bir nişan gibi taşıyacaksın” dedikten sonra, “O gün o cesareti gösterenler büyük bir planı bozdular. Fedakarlıklar vatanı vatan yapar. Çanakkale’yi bizler dinlediğimizde hayret eder, o imana, o güce şaşakalırdık. O gün o ruh yeniden canlandı. O gün anlatıldığında gelecek nesiller de şaşıracak ve milletin kahramanlığını konuşacak. O gece çok önemli bir geceydi, bir milattı, aynı zamanda o gece dosta güven düşmana korku saldık. Hiçbir silahı olmayan millet, iman gücüyle düşmanın karşısına dikilerek hain planlarını bozdu” ifadelerini kullandı.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

18°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.