Aydın

Yerel Haber
08 Ekim 2017 - 08:19

Başkan Alıcık, Eski Futbolcuya Engelli Aracı Hediye Etti

IHA

Nazilli’nin Kurtuluş Mahallesi 95 Sokak ta İkamet eden 64 yaşındaki eski futbolcu Ünal Çelik, ihtiyacı olan akülü engelli aracını Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’dan aldı.
Kurtuluş Mahallesinde ikamet eden eski Nazilli Belediyespor oyuncusu Ünal Çelik’e Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, şarj edilebilen akülü engelli aracı hediye etti. 21 Şubat 1953 Sarayköy doğumlu olan Ünal Çelik, gençlik yıllarında Nazilli’ye gelerek ilçede yaşamaya başladı. 1975 - 1980 yılları arasında Nazillispor’da 5 dönem futbol oynayan Ünal Çelik, bu arada kendi mesleği olan kemanistliğe de devam etti. 2005 yılında emekli olarak hayatını sürdürürken felç olan Ünal Çelik, sol kolu ve ayağının işlevini kaybedip Spastik Hemipleji, Kalp ve Damar Hastası olarak tedavi görürken 2 ay sonra 2. kez felç geçirerek sağ kol ve iki bacağının işlevini tamamen kaybetti. Yaklaşık 12 yıldır yatağa bağımlı olarak hayatını sürdüren ve yardımsız yaşayamaz halde olan Ünal Çelik’in eşi, Ünal Çelik’in durumunu anlatan dilekçe ile Nazilli Belediyesine müracaat etti. Dilekçeyi değerlendirmeye alan Nazilli Belediyesi yetkilileri Çelik’i Nazilli Belediyesine davet etti.
Belediye Hizmet binasında Çelik’e hayatına kolaylık sağlayacak aracını veren Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Nazilli sporda 5 dönem futbol oynamış bu değerli abimize aracını vererek hayatını bir nebze olsun kolaylaştırmak bizlerin görevi. Umarın kendisine az da olsa yarar sağlamışızdır. Görüldüğü üzere bir zamanlar top peşinde koşan bu değerli abimiz engelli konumunda ve zor şartlar altında yaşıyor. O yüzden her birimizin birer engelli adayı olduğunu asla aklımızdan çıkarmayalım. Bir gün her birimizin ne olacağı belirli değil. Abimize tekrar geçmiş olsun diyorum. Aracı da kendisine hayırlı olsun” dedi.
Ünal Çelik ve eşi Nazilli Belediyesinin sağladığı katkı ve aracı kendilerine vermelerinden dolay Başkan Alıcık’a teşekkürlerini iletti.

AydınYerel Seçim Sonuçları

Aydın Hava Durumu

18°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.