Muş

Yerel Haber
08 Mart 2018 - 18:13

Başkan Asya, Kursiyerlere Sertifika Dağıttı

IHA

Muş Belediyesinin Sunay Mahallesi’ndeki Şehit Polis Murat Yılmaz Bilgi Evi’nde Kur’an-ı Kerim ve el sanatları kursunu tamamlayanlar için sertifika dağıtım töreni düzenlendi
Yapımı tamamlanarak hizmete açılan bilgi evleri, meyvelerini vermeye devam ediyor. Muş Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği, bilgi evlerinde vatandaşlara yönelik çeşitli kurslar açılırken, kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları dağıtılıyor. 2 ay sonunda tamamlanan Kur’an-ı Kerim ve el sanatları kursu için düzenlenen sertifika dağıtım törenine Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Avcı ile kadın kursiyerler katıldı.

‘Hizmet Ağacı’ çalışmasına yoğun ilgi
Tören öncesi el sanatları kursuna katılan kadınların el emeği göz nuru eserlerini inceleyen Başkan Asya ve beraberindekiler, kendilerine teşekkür etti. Kurs hocası Gülaseren Mirze tarafından yapılan ‘Hizmet Ağacı’, katılımcıların yoğun ilgisini çekti. Muş Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerin bir ağacın dallarında sergilendiği eseri inceleyen Başkan Asya, böylesine anlamlı bir çalışmadan dolayı kendilerine teşekkür etti.
Daha sonra konferans salonuna geçen Başkan Asya, kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Sertifika töreninde bir konuşma yapan Başkan Asya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla katılımcıların gününü tebrik etti. Kamu kurumlarıyla ile işbirliği içinde çalışarak güzel hizmetler üretmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Asya, “Yakın bir zamanda hizmete açtığımız ve yoğun faaliyetlerin yapıldığı bu bilgi evlerinin işleyişini gördükçe mutlu oluyorum. Buralardan sizlerin istifade etmesine şahitlik etmek bizim için en büyük mutluluktur. İnsanlarımızın bu tesislerde umduğunu bulması, yaptığımız hizmetin amacına ulaşması demektir. Bilgi evleri sayesinde bir bayan kardeşimizin ihtiyacını karşılayabilmişsek, bir çocuğumuzu kötü alışkanlıklardan kurtarmaya vesile olmuşsak bizim için yeterlidir. Hedefimiz gerçekleşmiş demektir. Burada bu etkinlikleri, kursları gerçekleştirmede katkısı olan İl Milli Eğitim Müdürümüz ve çalışanlarına, kurs hocalarımıza ve sizlere sonsuz şükranlarımı sunarım. Sivil bir mantalite ve gönüllülük esası ile burada yapılan hizmetlerin devamını sağlamak için gayret göstereceğiz. Bu bilgi evlerimizin sayısını çoğaltmak için çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu yıl ihalesini tamamladığımız 2 bilgi evinin yapımına önümüzdeki günlerde başlayacağız. Bu vesile ile kurslara katılarak başarılı olanları tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci de, tüm katılımcıların Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Burada hanım kardeşlerimizin açılan kurslardan faydalanması bizleri son derece memnun etmektedir. Eğer okuyan, düşünen ve geleceğimizi inşa etme noktasında bilgiyi hayatımıza düstur yapan bir toplum değilsek, zamanını boşa geçiren bir toplum oluruz. Bu tür durumda olanlar da cehaletle baş başa kalıyorlar. Okuma yazma bilmeyen annelerimizin, büyüklerimizin mahrumiyetlerini çok gördük. Biz istiyoruz ki tüm vatandaşlarımızın okuma yazma sorunu kalmasın. Bu çerçevede faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu duygularla bir kez daha kursların bilgi evlerinde yapılmasını sağlayan başkanımıza teşekkür eder, sertifika alan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman ise, bilgi evlerinin hizmete açılmasına ve bu şekilde faydalı etkinliklerin yapılmasını sağlayan Belediye Başkanı Feyat Asya’ya teşekkür ederek, katılımcılara başarılar diledi.
Yapılan konuşmaların ardından kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

MuşYerel Seçim Sonuçları

Muş Hava Durumu

0°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.