Bilecik

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 12:15

Başkan Bakıcı: “Çocuklar Uyurken Susulur, Ölürken Değil"

IHA

Halep’te yaşanan insanlık dramı ve devam eden iç savaş ile ilgili olarak Bozüyük Kent Konseyi tarafından organize edilen toplantıda siyasiler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşları bir araya geldi.
Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Bozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Kılıç, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Bozüyük Garnizon Komutanı Binbaşı Alper Koç, Bozüyük Jandarma İlçe Komutanı Binbaşı Süleyman Can, siyasi parti temsilcileri, Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, Ticaret Odası Başkanı Buğra Levent, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve İHH derneği yöneticileri katıldı.
Programda Halep’te yaşananların anlatıldığı bir video gösterimi yapıldığı sırada salonda bulunanların duygulandığı gözlerden kaçmazken, toplantıda ilk olarak konuşan Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, “Suriye’de yaşananların Türkiye’de yaşanmayacağının bir garantisi yok, bizler yıllarca aynı coğrafyayı paylaşmış, yıllarca Osmanlı sancağı altında birlikte yaşamış insanlar olarak bugün Halep’e yardım eli uzatmak zorundayız” dedi.
Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ise, “İnsanların en çok hatırladığı üzüntülü günleridir. Böyle günlerde kim yanında yer alıyorsa, o insanların değeri her zaman ayrıdır. Burada Halep’e yardım götürmek için bir araya gelen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birçok Arap ülkesi, birçok Müslüman ülke bu konuda ses çıkartmazken Sayın Cumhurbaşkanımız Halep konusuna dikkat çekti ve yardım eli ulaştırmamız için taşın altına elini soktu. Her alanda gösterdiğimiz gibi Türk dostluğunu, dost ellerimizi bugün oradaki çocuklarımıza da uzatmak zorundayız” diye konuştu.
Bakıcı, “Çocuklar uyurken susulur, ölürken değil” diyerek, yardım eden herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından bir araya gelen grup hep birlikte Cumhuriyet Meydanı’na hareket ederek burada İHH Dernek Temsilcileri ile bir araya geldi. Burada yapılan duanın ardından yardım malzemesi yüklü TIR, Halep’teki çocuklara ve yardıma ihtiyaç duyanlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.