Kayseri

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 14:05

Başkan Çelik: "Eğitime Destek Vermeye Devam Edeceğiz"

IHA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Çocuklarımızın eğitimi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz." dedi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Talas-Başakpınar’da yaptırılan Fatma-Yüksel Başbuğu İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi tanıtım programının Cumartesi günü gerçekleştirilen hain terör saldırısı dolayısıyla iptal edildiğini belirten Başkan Mustafa Çelik, törenler iptal edilse de eğitime dair hizmet ve yatırımların süreceğine dikkat çekti.
Ülkenin kurtuluşunun iyi bir eğitim sistemine bağlı olduğunun altını çizen Başkan Çelik, "Bu ülkenin geleceğinin nasıl olacağının karar vericileri gelecek nesillerimiz olacaktır. Eğer dış güçlerin karıştırmaya cesaret edemediği, hainlerin barınmadığı, çok daha müreffeh bir ülkede yaşamak istiyorsak daha fazla azim ve gayret göstermeliyiz. Çocuklarımıza en güzel imkanları sunacağız, onlar da yalnızca kendileri için değil, aileleri, memleketleri ve vatanları için daha çok çalışacaklar. Ülkeler arasındaki yarışta, başka devletlerden önde olmak için her alanda kendimizi yetiştirmek zorundayız. Bu bilinçle, belediye olarak eğitimdeki alt yapıya elimizden gelen desteği veriyoruz. Çocuklarımızın daha iyi eğitim görmesi için beş ayrı okul yaptırarak milli eğitimin hizmetine sunduk. Bizler belediye olarak okulların yapımına başlayınca hayırseverlerimiz de bizim yükümüzü aldı. Başakpınar Mahallemizdeki okulumuzun yapımına katkı veren Hayırsever Başbuğu ailesine içtenlikle teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Okulumuzun Başakpınar Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Buradan yetişecek evlatlarımızın vatanımıza ve milletimize yararlı çalışmalar yapmalarını Rabbimden niyaz ediyorum." diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.