İzmir

Yerel Haber
26 Ağustos 2014 - 12:44

BAŞKAN DEMİRAĞ SÖRF VE YELKENCİLERİ KUTLADI

IHA

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, hafta sonu, Yenifoça Windsurf ve Yelken Kulübünü ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve Foça’nın tanıtımına katkıda bulundukları için tebrik etti.
Yenifoça windsurf ve Yelken Kulübü Başkanı Nadir Nizam, kulüp olarak hedeflerinin Yenifoça ve çevresindeki sporseverleri denizle buluşturmak, windsurf ve yelken sporu ile tanıştırmak olduğunu söylerken; “Kulübümüzde eğitim gören sporcular sadece windsurf ve yelkenle tanışmıyorlar. Aynı zamanda bu disiplinlerin kurallarını, mantığını ve işleyişini öğrenerek yelken sporcusu oluyorlar” dedi.
Foça Belediye Başkanına teşekkür eden Kulüp Başkanı Nizam; “Foça Belediye Başkanımız Gökhan Dermirağ’a verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Amacımız Yenifoça’dan uluslararası arenada yarışacak sporcular yetiştirmek ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaktır.” diye konuştu.
Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’da, Yenifoça’da kuzey rüzgarlarının kuvvetli ve sık olmasının yanında son derece güvenli bir koy olduğunu ve Windsurf tutkunları için yeni bir cazibe merkezi haline geldiğini belirtti. Başkan Demirağ; “Yenifoça sahilinde sörf öğrenmek ve yapmak bir nimettir. Rüzgar mükemmel, üstelik düşünce ayağa kalkılabilen özel bir denizimiz ve daha da önemlisi Mavi Bayraklı, tertemiz bir denize sahibiz” dedi.
Yenifoça Windsurf ve Yelken Kulübü’nün çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Başkan Gökhan Demirağ; “Yenifoça’da Nisan ayından, Kasım ayına kadar sörf yapılabilir. Üstelik ilçeye ulaşım kolay. Foça Belediyesi olarak deniz sporlarına olan desteğimiz devam edecektir.” dedi. Başkan Demirağ’a, Yenifoça Windsurf ve Yelken Kulübü’nü ziyaretinde, meclis üyeleri ve bürokratlar da eşlik etti.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.