Kars

Yerel Haber
11 Eylül 2017 - 11:44

Başkan Karaçanta, Vatandaşları Duyarlı Olmaya Davet Etti

IHA

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, son günlerde kentte yaşanan orman yangınlarına karşı vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.
Karaçanta, Sarıkamış’ta, meydana gelen orman yangınında belediye olarak bütün araç gereçlerini seferber ettiklerini belirtti.
Kars’ımızın nefesi olan Sarıkamış ta, meydana gelen yangınlar kendisini derinden üzdüğünü ifade eden Karaçanta, “Orman İşletme Müdürlüğü tarafından talep üzerine tüm ekiplerimiz anında Sarıkamış da meydana gelen yangına müdahale etmektedirler, vatandaşlarımızda sağ olsunlar canla başla yangın söndürme çalışmalarında itfaiye personellerine yardım ettiler vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum sağ olsunlar, Buradan tüm Kars halkına bir kez daha seslenmek istiyorum lütfen duyarlı olalım” dedi.
Karaçanta, “Ormanlar geleceğimizdir. Ormanlar, çevre, ekonomi ve topluma, hepsine aynı anda fayda sağlar. Orman idaresi sadece iklim değişikliği ile değil ayrıca su kalitesinin iyileştirilmesi, biyolojik çeşitlilik, haşere mücadele, istihdam ve turizm gibi konularda da çalışmalar yapmalı ve ormanlarımıza sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

KarsYerel Seçim Sonuçları

Kars Hava Durumu

13°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.