Van

Yerel Haber
24 Kasım 2016 - 17:43

Başkan Soğanda'dan Öğretmenlere Ziyaret

IHA

AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle eğitim camiasını ziyaret etti.
İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerini ziyaret eden Başkan Soğanda, karanfil takdim ederek günlerini kutladı. Daha sonra İpekyolu ilçesine bağlı Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve idarecilerini ziyaret eden Soğanda, öğretmenler odasına geçerek burada da okuldaki öğretmenlere karanfil takdim edip günlerini kutladı.
Ziyarette konuşan Başkan Soğanda, bir gün için değil her gün öğretmenlerin yanında olduklarını ifade ederek, öğretmenlerin toplumdaki yerine ve önemine değindi. Öğretmenlerin geleceğe ışık yaktıklarını ve gönüllerde müstesna bir yer tuttuklarını ifade eden Soğanda, ‘‘Siz öğretmenlerimiz bizim kültürümüzde, anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar muteber sayılmaktasınız. Öğretmenlik tüm makam ve mevkilerin üzerinde bir değere sahiptir. Bugün itibarıyla hangi makam ve mevkide olursak olalım bunu siz öğretmenlerimize borçluyuz. Yine öğretmenler, bir ülkenin gelişmesinde, büyümesinde ve her alanında şüphesiz mihenk taşıdır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Bizlerde şu an tüm teşkilat birimlerimiz ile ilde ve ilçelerimizde okullarımızı gezerek öğretmenlerimizi ziyaret ettik. Bu vesileyle başta ilimizde olmak üzere görev yapan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, her birinizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü içtenlikle tebrik ediyorum. Terör saldırılarında, depremde ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehitler başta olmak üzere ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Ziyaretlere Başkan Soğanda’nın yani sıra Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu, Edremit İlçe Başkanı Halis Bayramoğlu, il başkan yardımcıları Orhan Bağlayıcı, Abdullah İpin, Ali Tancan ve Ayten Dere de katıldı.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.