Ankara

Yerel Haber
27 Mayıs 2014 - 10:54

BAŞKENT’TEKİ SAKLI CENNET KEŞFEDİLİYOR

IHA

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, yeni dönem projelerinden biri olan Kıbrıs Kanyonu ve Mesire Alanı’nı Ankara’ya kazandırmak için çalışmalara başladı.
Başkentin göbeğinde şehir merkezine yalnızca 15 km uzaklıkta bulunan Kıbrıs Kanyonu, doğa sporlarının, tarihin ve doğanın buluştuğu bir cazibe alanı olacak. Karadeniz ikliminin hissedildiği,8 km’lik kanyon doğal ve tarihi güzellikleriyle kendisine hayran bıraktıracak.
Bitki örtüsü itibariyle de farklılık gösteren kanyonun içerisinde yetişen binlerce kök fındık ağacı görenleri hayrete düşürüyor. Türkiye'de sadece Karadeniz ikliminin yaşandığı, yıllık yağışın bol ve düzenli olduğu yerlerde bulunan fındık, Mamak'taki Kıbrıs Kanyonu'nda da yetişiyor. Zirai manada fındıkçılığın yapılmadığı kanyonda Ağustos ayında fındık hasadı yapılıyor. Roma döneminde açılan su kanallarını ve daha birçok tarihi kalıntıyı görmenin mümkün olduğu kanyonda Başkentliler için bir cennet hazırlayacaklarını belirten Akgül, bölgenin Ankara turizmine çok büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

26°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.