Batman

Yerel Haber
09 Kasım 2016 - 16:22

Batman'da 531 Kadın Mesleki Eğitim Sertifikası Aldı

IHA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Batman İl Müdürü Besim Eviz, 2016 yılı içerisinde toplam 531 kadının mesleki eğitim sertifikası aldığını belirtti.
Kadınların çalışma hayatına teşvik edilmesi amacıyla İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen ortak çalışma kapsamında Batman Üniversitesi konferans salonunda yapılan törende Vali Ahmet Deniz, Rektör Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam ve bazı il yöneticileri tarafından 531 kadın kursiyerlere mesleki eğitim sertifikası verildi. 25 dalda eğitim verildiğini belirten İş-Kur Müdürü Besim Eviz, “531 kadın aldığı eğitimler sayesinde çalışma hayatında belgeleri ile yer alabilecek. 2016 yılı içerisinde 1 milyon 318 bin TL kaynak ile gerçekleştirilen eğitimler sonucunca Batman ve ilçelerinde eğitim alan 531 kadın yapılan eğitimler sonucunda sertifika almaya hak kazandı. Her yıl 500’ün üzerinde kadına meslek sahibi olmaları için bu tür eğitimler veriyoruz” dedi.

BatmanYerel Seçim Sonuçları

Batman Hava Durumu

10°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.