Batwoman'ın 'ilk bakış' fragmanı yayınladı!

DC severlerin merakla beklediği Batwoman'dan ilk fragman nihayet yayınlandı. Başrolde Ruby Rose'un yer aldığı dizi, ABD'nin 'The CW' isimli kanalında yayınlanacak. Ayrıca Ruby'nin Batwoman karakterini canlandırması fazla ön yargıyla karşılanıyordu. İlk fragman, bu ön yargıyı kırabildi mi? 

Batwoman'ın 'ilk bakış' fragmanı yayınladı!

Gereksiz iddia denince akla, hemen onun adı gelir: Ruby Rose

Gereksiz iddia denince akla, hemen onun adı gelir: Ruby Rose

Ruby Rose, sürekli değişik stillerle karşımıza çıksa da, üstlendiği Batwoman karakteri için farklı bir oyunculuk yeteneği olmalı. Ayrıca bildiğiniz üzere çok oyunculuk tecrübesi de yok. Direkt olarak Batwoman karakteriyle ekrana gelmek... Fazla iddialı!

Ruby Rose, Batwoman olacağını duyduğumuz günden, fragman yayınlanana kadarki süreçte eleştri yağmuruna tutuldu. Fragmandan sonra bu durum daha da arttı. 'Rol için yeterince yetenekli olmaması' bu eleştirilerin başta gelen konusuydu.

Peki gerçekten bu eleştiriler, ön yargılar doğru mu? Malesef ki doğru. Sırf eşcinsel bir karakter diye akla gelen ilk isim Ruby Rose olduysa, Batwoman'ın bu uğurda harcanması an meselesi demektir.

Sektörde Ruby Rose'dan başka Batwoman karakterine yakışacak birçok yetenekli oyuncu mevcut.

The CW gerçekten DC'nin tüm karakterlerini bozmadan geçemiyor. 
 

Fragmandaki önemli detaylar

Fragmandaki önemli detaylar

Batwoman, DC evreninin ilk lezbiyen süper kahramanı. Üstün yeteneklere sahip olan Kate Kane (Ruby Rose), Gotham sokaklarında sosyal adaleti sağlamak için Batwoman karakterine bürünüyor.

Dizideki olaylar, kız arkadaşının gizemli bir şekilde kaybolmasının ardından Kate Kane'in harekete geçmesiyle başlıyor. Süper kahramanlığa karar verme süreci ise hızlı bir seçim olacak gibi.

Yine de Batwoman olma sürecinden önce, eski yaşamına geri dönüşler yapılacağını düşünüyorum. Karakterimiz bir süre sonra servetini de suça karşı savaşmak için kullanmaya başlayacak. 

Her zamanki gibi karanlık evren detayı gözden kaçmıyor, sahneleri görebilmek için parlaklığı sonuna kadar açmanız gerekiyor. 

Gotham kadar başarılı olacak mı?

Gotham kadar başarılı olacak mı?

Adını meşhur şehrinden alan 'Gotham', bu şehrin Batman'den öncesini anlatan ve geniş izleyici kitlesine sahip olan bir diziydi. Yaklaşık 1 ay önce final yapan dizinin ardından Batwoman'ın fragmanını izledik. Batwoman da Gotham şehrinin asayişini sağlamaya çalışacak. 

Bruce Wayne'in (Batman) kuzeni olan Kate Kane (Batwoman) ne kadar Gotham'a sahip çıkmaya çalışsa da, Batman'de olduğu gibi bir etkiye sahip olamayacak. İki karakter de aynı yaş aralıklarında olmalarına rağmen Batwoman, Gotham şehrinde Batman kadar tecrübeli değil. Aynı seviyedelermiş gibi konumlandırmak yanlış bir seçim olur. Gotham'ın suç oranının yüksek olduğu yıllarda, Batman yüzlerce farklı kötü adamla karşılaştı.

Tam tersi Batwoman'ın ilklerini bu dizide göreceğiz. Bu yüzden Gotham gibi bir şehrin Batwoman'ın 'koruması altında' olması tecrübesiz bir süper kahramanı zorlayacak. 

Batman'de olan ama Batwoman'da olmayan bir diğer avantaj ise, Adalet Birliği (Justice League) diyebiliriz. Batman'in Adalet Birliği'ne olan bağlılığını ve Gotham'daki çalışmaları nasıl yürüttüğünü biliyoruz. Bu iddialarla birlikte, yüksek yerlerde -süper kahraman- arkadaşlara sahibi olmanın avantajı da fazla. Nitekim ne Batman ne de Batwoman 'özel' güçlere sahip. 

Bu konuda Batwoman'ın da avantajları var. Batman'i 'Batman' olmaya yönlendiren şey, ailesinin küçük yaşta öldürülmesiydi. Batwoman da benzer bir olay yaşadı. Acı kayıpları olmasaydı, bu fikir ortaya çıkmayacaktı.

Batwoman'ın aile konusunda Batman'e ufak benzerliğinden dolayı onu Batman ile karıştırmamamız gerek. Özünde 'Batwoman' olma kararının, ülkesine hizmet etme arzusuyla başladığını unutmamak lazım. Önce bir asker, sonra annesiz bir çocuk...  

Dizide hangi konular üzerinde durulacağı henüz netleşmiş değil fakat iki kahramana da farklı açılardan yaklaşmamız gerekiyor.

Batwoman'ın Gotham kadar güzel bir başarı yakalayabilmesi zor olsa da, ilerleyen bölümleri bize sonucu gösterecek. 

Bu makaleye ifade bırak