Balıkesir

Yerel Haber
18 Kasım 2014 - 11:47

BAÜ’DE REKTÖR KERİM ÖZDEMİR OLDU

IHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörlüğüne Prof. Dr. Kerim Özdemir’i tayin etti.
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklama ile 14 üniversitenin rektörü belli oldu. Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Kerim Özdemir atandı. Üniversitede yapılan seçimlerde ise en çok oyu mevcut Rektör Mahir Alkan almıştı.
Prof. Dr. Kerim Özdemir 1953 yılında Sındırgı’da doğdu. Orta, lise ve üniversite öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1976 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Doktorasını İstanbul Üniversitesinde tamamladı. Çalışma hayatına 1977 yılında Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak başladı. 1978 yılında Sakarya DMMA’ne asistan oldu. İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi ve yardımcı doçent olarak görev yaptı. Sakarya Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümünde doçent oldu (1998). Marmara depremi ertesinde 2000 yılı başında Balıkesir Üniversitesi Bandırma İ.İ.B.F İktisat Bölümünde doçentlik kadrosuna atandı. Aynı fakültede 2004 yılı başında profesör oldu. Uzmanlık alanlarında çeşitli dersler verdi. Birçok projede yönetici ve danışman olarak yer aldı. Çeşitli idari görevlerde bulundu. Üniversite öğrenciliği yıllarından itibaren çeşitli derneklerin yönetiminde görev aldı, vakıflarda sosyal ve kültürel faaliyetler yürüttü. 10 Eylül 2009 tarihli YÖK Genel Kurulu toplantısı kararı ile Balıkesir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine dekan olarak atandı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

BalıkesirYerel Seçim Sonuçları

Balıkesir Hava Durumu

10°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.