Ege

Ege

07.10.2017 - 03:34 | Son Güncelleme: 07.10.2017-3:36

Bayındır, 10 temiz belediyeden biri

Bayındır Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği’ne sunduğu karbonayak izi envanteriyle en çevreci belediyeler arasındaki yerini aldı. Başkan Ufuk Sesli, “Daha yaşanabilir bir kent için çalışıyoruz” dedi

Sitene Ekle

BAYINDIR DHA

İzmir’in Bayındır ilçesinde küresel ısınma ve iklim değişikliğinden kaynaklanan olumsuz etkiyi azaltmak amacıyla Anadolu Üniversitesi Ekoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Cengiz Türe’nin katkılarıyla hazırlanan karbonayak izi envanteri Sağlıklı Kentler Birliği’ne sunuldu, Bayındır Belediyesi en çevreci 10 belediye arasındaki yerini aldı.

Bayındır’ın daha yaşanabilir bir kent olması için çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Ufuk Sesli, Sağlıklı Kentler Birliği’ne sundukları karbonayak izi envanteri çalışması sonrası sertifikayı aldı.

‘Çalışmalar sürecek’

Bayındır Belediyesi olarak bu alanda Türkiye’nin en çevreci 10’uncu belediyesi olduklarını belirten Başkan Sesli şunları vurguladı: “Daha temiz hava, su ve gıda için, Bayındır’ı daha yaşanabilir bir kent yapabilmek için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Araştırmalarımız sonucunda hazırlamış olduğumuz karbon ayak izi envanteri çalışmamızı Sağlıklı Kentler Birliği’ne sunduk ve sertifikalarımızı aldık. Bu alanda Türkiye’nin 10’uncu belediyesi olduk çok mutlu ve gururluyuz. Çalışmalarımız aynı kararlılıkla devam edecek.”

 


Etiketler: İzmir, Anadolu, Bayındır
Şiirdeki her satıra ne isim verilir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX