İzmir

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 10:16

Bayraklı'da Otopark Sorununa Çözüm

IHA

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, kentin trafik sorununun çözülmesi amacıyla 300 araçlık otopark projesi tamamlandı.
Bayraklı Belediyesi, Adalet Mahallesindeki 66 araçlık ücretsiz otopark çalışmasının ardından, Mansuroğlu Mahallesinde boş arazide bir süre önce başlattığı otopark çalışmasını tamamladı. 300 araçlı otoparkın zemini için 3 bin 300 metrekare beton parke taşı döşendi. Ücretsiz otoparkla yerleşim yerlerinin çok olması nedeniyle yaşanan trafik karmaşası ve hatalı parkların da önüne geçileceği kaydedildi. Sitelerin yoğun olduğu bölgede başlayan ve kısa sürede hayata geçirilen proje, vatandaşlardan da tam not aldı.
İzmir’in en hızlı gelişen bölgesinin Bayraklı olduğuna dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “İlçemizde yeni yapılar hızla yükseliyor. Bu da beraberinde nüfus yoğunluğunu getiriyor. Vatandaşlar zaman zaman araçlarını evlerinden uzak noktalara park etmek durumunda kalıyor. Belediye olarak uygun olan alanları vatandaşlardan gelen öneriler doğrultusunda otopark olarak değerlendiriyoruz. Son olarak Mansuroğlu mahallemizde böyle bir çalışma yaptık. Geniş bir alan. Bölge sakinlerinin gönül rahatlığıyla araçlarını ücretsiz park edebileceği bir otopark projesini tamamladık. Vatandaşlarımızdan proje sonrası olumlu geri dönüşler aldık. Bu yöndeki projelerimiz devam edecek” dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.