Ege

12.08.2017 - 02:50 | Son Güncelleme: 12.08.2017-2:51

Bayraklı’dan Polonya kütüphanelerine ziyaret

BIll ve Melinda Gates Vakfı ile Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi’nin girişimiyle başlatılan ‘Herkes İçin Kütüphane’ projesi kapsamında çalışmaları başarılı görülen belediye kütüphanelerinden 40 kişiye yurtdışı ziyareti fırsatı sağlandı.

Sitene Ekle

Faaliyet kapsamında Polonya’daki kütüphaneler ziyaret edildi. Etkinliğe Bayraklı Belediyesi Kütüphaneleri’nden de 6 kişilik ekip katıldı.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı’nın kütüphanelerinin teknik donanımlarının yükseltilerek, teknoloji üssü haline geldiğini ve her kesimden vatandaş tarafından kullanıldığını belirtti, 

Etkinlikler yapılıyor

“Kütüphane alanında yaptığımız çalışmalar takdir görüyor. Arkadaşlarımız yurt dışında kütüphaneleri gezdi. Orada yürütülen projelerle ilgili bilgi aldı. Sadece kitap alıp okumak veya değiştirmek için değil, çeşitli seminerler, söyleşiler ve etkinliklerle kütüphanelerimiz kullanılıyor” ifadesini kullandı.


Genellikle polislerin kullandıkları lastik sopaya ne ad verilir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX